ГОЛОВНІ ПОДІЇ РАЙОНУ
1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом
Дата новини: 2017-11-29

“ДІЗНАЙСЯ БІЛЬШЕ ПРО ВІЛ! ЗРОБИ ТЕСТ В КАБІНЕТІ «ДОВІРА»!”

   Ситуація щодо епідеміологічного стану з ВІЛ-інфекції/СНІДу в районі, області, державі є тривожною. Продовжує зростати кількість ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД, щорічно збільшується кількість дітей, народжених ВІЛ- позитивними матерями.

  ВІЛ (вірус імунодефіциту людини) – захворювання, яке ослаблює імунітет людини, що є природним захистом від інфекційних захворювань, розвитку злоякісних пухлин та інших уражень, в т.ч туберкульозу. Недуга розвивається повільно (протягом декількох років) та вражає усі групи населення, незалежно від статі та віку в т.ч. репродуктивного та працездатного.

  Серед шляхів інфікування ВІЛ-Інфекції домінує парентеральний(внаслідок введення наркотичних речовин ін`єкційним шляхом).В загальному зросла і частка статевого шляху передачі ВІЛ-інфекції, усе більша кількість людей інфікується внаслідок незахищеного статевого контакту з людьми, які мають безпосередній стосунок до споживачів ін`єкційних наркотиків. Збільшення статевого шляху передачі ВІЛ-інфекції та значна питома вага жінок серед загального числа ВІЛ- позитивних, призводить до зростання кількості дітей, народжених ВІЛ- інфікованими матерями. Враховуючи вищесказане, необхідно пам`ятати про шляхи поширення ВІЛ, а саме:

  ВІЛ передається через: Спільне використання голки або шприца, випадкове проколювання шкіри голки із залишком крові, якою користувалась ВІЛ – інфікована особа. Незахищений статевий контакт з людиною, інфікованою ВІЛ. Нанесення татуювань та або пірсінгу нестерильними інструментами.Кров від ВІЛ – позитивної матері під час вагітності, пологів та годування грудьми новонародженій дитині.

  ВІЛ не передається:  Поцілунки, доторкування, обійми, рукостискання,к ашель, чхання, укуси комах чи тварин.

  Багато людей живуть, навіть не підозрюючи, що вони інфіковані, доки хвороба не проявиться клінічно.

  Єдиним способом дізнатися про відсутність ВІЛ- інфекції в організмі-обстеження на наявність антитіл до вірусу, шляхом здачі венозної крові.

  З 23.11.2017р. по 18.12.2017р. проводиться загальнообласна акція, присвячена Всесвітньому Дню боротьби зі СНІДом, що святкується 1 грудня,  під гаслом «Дізнайся більше про ВІЛ. Зроби тест в кабінеті «Довіра»» .

  Запрошуємо всіх небайдужих до свого здоров`я пройти обстеження на ВІЛ-інфекцію в поліклінічному відділенні КЗ СРР «Старосамбірська ЦРЛ»-в кабінеті «Довіра». Всі обстеження проводяться безкоштовно та конфіденційно, а, за бажанням, і анонімно.

 

                        Лікар кабінету «Довіра» КЗСРР “Старосамбірська ЦРЛ”                      Н. Рудницька

acid1    21103

Переглядів: 257