ГОЛОВНІ ПОДІЇ РАЙОНУ
10 липня 2016 року відбудеться відзначення 72-річниці створення Української Головної Визвольної Ради.
Дата новини: 2016-07-05

BUKLET_UGVR_0110 липня 2016 року відбудеться відзначення 72-річниці створення Української Головної Визвольної Ради.

 

Місце проведення заходу: село Сприня, Самбірського району на території спортивно-туристичного оздоровчого комплексу «Прикарпаття»  імені Президента УГВР Кирила Осьмака

Організатори:

Львівська обласна рада

Львівська обласна державна адміністрація

Самбірська районна рада

Самбірська районна державна адміністрація

Організаційний комітет з підготовки святкування 72-річниці створення УГВР

Захід відбувається за сприянням народного депутата України Ярослава Дубневича

 

У програмі святкування:

– автопробіг «повстанським маршрутом» від Площі Пам’яті з міста Самбора до села Сприні (9:00 год)

– спільна молитва за загиблими борцями за волю України, урочисте віче, святковий концерт з нагоди 72-річниці створення УГВР на території СТОК «Прикарпаття» ім. Кирила Осьмака у Сприні (13:00 год)

– нагородження команд учасників військово-спортивної патріотичної гри «Ігри нескорених»

– покладання квітів до пам’ятника засновникам УГВР від представників влади та громадськості

– експозиція у музеї-криївці, спогади учасників національно-визвольної боротьби

-демонстрація військової справи від військових частин Самбірщини, військова польова кухня.

Прибуття гостей  до Сприні 10 липня о 12 годині. Початок заходу – 13:00 год.

Історична довідка.

11–15 липня 1944 р. поблизу с. Сприня (нині Самбірського району на Львівщині) відбувся Перший великий збір українських політичних організацій, які сформували тимчасовий парламент України – Українську Головну Визвольну Раду (УГВР).  Ініціатором створення УГВР виступило командування УПА на чолі з Романом Шухевичем та керівництво ОУН(б). Учасники установчих зборів схвалили демократичні засади державно-політичного устрою та соціально-економічну програму побудови України, які були відображені у таких документах як “Платформа УГВР”, “Універсал” та “Тимчасовий устрій УГВР”. Під час зібрання поблизу с. Сприня був затверджений текст присяги воїнів УПА, яка проголошувалася єдиною збройною силою українського народу. УГВР була визначена “верховним органом українського народу”, що координував діяльність політичних центрів, керував визвольною боротьбою і визначав напрямки української державної політики, а також репрезентував український народ та його державницькі змагання на зовнішньополітичній арені. Президентом УГВР було обрано Кирила Осьмака.

У часи радянського тоталітарного режиму історія створення УГВР замовчувалися. І лише після проголошення державної незалежності України на самбірській землі знайшлися ентузіасти, які відродили славні сторінки історичної пам’яті українського народу. 17 липня 1992 р. з ініціативи Михайла Шпака та Миколи Петрущака на території теперішнього спортивно-туристичного табору “Прикарпаття” встановлено пам’ятний знак УГВР. 8 липня 2011 р. за сприяння місцевої громади і депутата Ярослава Дубневича споруджено пам’ятник на місці проведення Великого збору УГВР. За його ж підтримки 20 травня 2012 р. у с. Сприня відбулося урочисте відкриття краєзнавчого музею-криївки.

9 квітня 2015 року Верховна Рада ухвалила закон “Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у ХХ столітті”. Законопроект N2538-1 в редакції Юрія Шухевича в цілому підтримав 271 депутат. Цим законом визнано організації, які боролись за незалежність України у ХХ столітті, серед яких – УГВР.

Програма святкування  відзначення 72 річниці створення УГВР

09.00 – 09:30 год.

Збір учасників на пл. Степана Бандери в м. Самборі.

–  покладання квітів до пам’ятника Степану Бандері

–  вшанування пам’яті Степана Стебельського («Хрін»), члена ОУН командира сотника УПА

–  вшанування пам’яті розвідниці УПА Анни Черешньовської

–  вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні та загиблих воїнів АТО

09.30 – 09:35 год.

Формування автоколони учасників. Виїзд автоколони за «повстанським маршрутом» в напрямку села Сприні.

09.45 год.

Огляд експозиції у музеї національно-визвольних змагань у с. Чуква. Переїзд у с. Блажів.

10.15 год.

Спільна молитва за загиблими борцями за волю України на могилі вояків УПА в с. Блажів. Переїзд у с. Воля Блажівська.

10.45 год.

Спільна молитва за загиблими борцями за волю України на могилі вояків УПА в с. Воля Блажівська. переїзд у с. Звір.

11.15 год.

Поминальна панахида за загиблими борцями за волю України на могилі вояків УПА в с. Звір. Переїзд до спортивно-туристичного оздоровчого комплексу «Прикарпаття» ім. Кирила Осьмака (с. Сприня).

12.00 – 13:00 год.

Реєстрація учасників святкування, ветеранів УПА, представників влади на території СТОК Прикарпаття ім.. Кирила Осьмака у селі Сприня.

13.00 год.

Урочиста хода учасників святкувань до пам’ятника засновникам УГВР. Покладання квітів до пам’ятника засновниками УГВР. Спільна молитва за загиблими борцями за волю України.

13.45 год.

Пластова присяга. Урочисте віче та святковий концерт з нагоди 72 річниці створення Української Головної Визвольної Ради.

15.00 – 16:00 год.

Огляд експозиції у музеї-криївці. Презентація військових частин Самбірщини. Спогади учасників національно-визвольної боротьби. Польова кухня.

 

Для учасників святкувань районною радою будуть організовані автобуси, які відправлятимуться до Сприні о 9:30 від площі Пам’яті у м. Самборі.

BUKLET_UGVR_02

Переглядів: 600