Гумористично-розважальне дійство «Швейкіада», що вдруге цьогоріч проходило в Скелівці, вже традиційно подарувало справжнє свято веселощів, сміху, розваг та дарунків дітям.
Для найменших учасників дійства було організовано міні велопробіг. Маленькі велосипедисти ДЗЮБІНСЬКА МАРІЯ, НАЗАРЕВИЧ МАКСИМ, ПУХАР ВІТАЛІНА, АНТОШКО ДАНИЛО, РОМАН ТИМОФІЙ, ГЕЧА ІЛЛЯ, ОСТАШ ЮСТИНА, ОСТАШ АНГЕЛІНА, БАНДРІВСЬКИЙ ОЛЕГ, СТИРАНКА МАКСИМ, ГУЗІЙ НАТАЛЯ із завзяттям та гарним настроєм долали дистанцію і хвилювались значно менше, ніж їхні батьки. Всі юні спортсмени отримали відзнаки від Старосамбірської районної ради, яскраві дипломи за підписом Йозефа Швейка та брелки, а також подарунки від сільського голови Скелівки.
Акторські та декламаторські здібності мали змогу продемонструвати школярі в конкурсах на краще виконання ролі Швейка та краще виконання гуморески.
Відтак глядачі побачили цікаву сучасну інтерпретацію образу Швейка у виконанні учня Хирівської школи-інтернату ВЕРБИЦЬКОГО РОМАНА, епізод, як Швейк збирався на війну у виконанні учнів Добромильської ЗСШ МОЦЯКА ВОЛОДИМИРА, БОЖЕЙКО СОФІЇ та ПАВУКА ІГОРЯ, одну з «філософських» розмов Швейка з надпоручником Лукашем від учнів Стар’явського НВК КРАВЧУКА ІВАНА та КРАВЧУКА МИХАЙЛА, довідались, як Швейк загубив багаж надпоручника Лукаша дорогою на фронт від учнів Cтаросамбірської школи №1 ім. Героя України Богдана Сольчаника БАНДУРИ НАЗАРІЯ, ПЕРЕШИЛО ВІРИ, БАНДУРИ АНДРІЯ та ДУДЯКА ОЛЕГА, спостерігали, як Швейк своєю простодушністю втерся в довіру до служниці полковника Фрідріха Крауса і викрав собаку у виконанні учнів Стільбицької ЗСШ ТКАЧУКА АНДРІЯ та МАРУСЯК ВІКТОРІЇ.
Всі учасники порадували присутніх чудовим виконанням ролей та відтворенням образів. Та фаворитами і всезагальними улюбленцями стали учасники зі Стрільбич під керівництвом Любові Стецик. Отож кращим виконавцем ролі «Швейка» було визнано АНДРІЯ ТКАЧУКА. Глядачі, які одночасно були і суддями конкурсу, відмітили високу акторську майстерність Андрія, неймовірне перевтілення та вжиття в роль, тому хлопцю та його чарівній супутниці довелось довго позувати для спільних фото.
Окремої похвали заслуговують також учасники зі Старого Самбора, оскільки готувались до участі в конкурсах самостійно і добре з цим впорались.
За право називатись кращим виконавцем гуморесок змагались СТРУЧАЛІН ОЛЕГ та ДЗЮБАК ОЛЕГ, учні Добромильської ЗСШ, МОРОЗ АНДРІЙ та ТЕРЛЕЦЬКИЙ ІВАН, учні Хирівської школи-інтернат, МАКАР ОЛЕКСАНДР, учень Тур’ївської ЗСШ, БАНДУРА НАЗАРІЙ, ДУДЯК ОЛЕГ, ЗАПОТОЦЬКА ВІКТОРІЯ, ПЕРЕШИЛО ВІРА, ПЕРЕШИЛО НАДІЯ, БАНДУРА АНДРІЙ, ГОРДІЄНКО КАТЕРИНА зі Старого Самбора.
За оплесками глядачів кращими визнано МОРОЗА АНДРІЯ та ТЕРЛЕЦЬКОГО ІВАНА, учнів Хирівської школи-інтернат, керівник Ірина Грабська.
Всі конкурсанти отримали подяки від голови Старосамбірської районної ради Тетяни Терлецької та сувеніри. Переможці були нагороджені грамотами та повним комплектом сувенірної продукції фестивалю, брендування якої розроблено виконавчим апаратом районної ради.
Шаленою популярністю в цей день користувались і наші скаути хирівської округи. Чимало хлопців та дівчат перевіряли власні сили, вправність та витривалість у мотузковому парку, облаштованому пластунами з Хирівської станиці під проводом Олександра Терлецького та Петра Віняра. Разом з тим молодь довідалась про значення елементів пластунського однострою, про принади таборування та романтику гутірок біля багаття.
Багато вражень та емоцій подарували дітям і «високі люди зі Львова» – дует ходулістів студії дитячих свят «БумБаРаШик», які танцювали разом з ними, вчили жонглювати різними предметами.
Не зважаючи на вибрики погоди, не пустувало й атракційне містечко «Швейкіади». Дзвінким сміхом супроводжувались стрибки на батутах невгамовної малечі. А от більш посидючі згуртувались навколо майстер-класу із розписування гіпсових фігурок, що проводила Марія Козак зі Львова.
Найбільш витривалі діточки надвечір згуртувались біля сцени, де активно підтанцьовували Назару Савку, за що отримали від співака несподіваний подарунок – можливість виступити з ним на сцені.
Переконані, що широкі посмішки, непідроблене захоплення і слова вдячності від діточок стали найкращою нагородою для всіх, хто долучився для творення цього свята, а щире і сповнене надії «цьоцю, ви до нас ще приїдете?» – стимулом і натхненням для організаторів для подальшої праці.