ГОЛОВНІ ПОДІЇ РАЙОНУ
“Змінимо країну разом”
Дата новини: 2018-08-27

25 серпня 2018 року завершилось впровадження проекту в рамках Програми “Змінимо країну разом”, яка реалізовувалась за підтримки Асоціації “Єврорегіон Карпати – Україна” та фінансувалась  за кошти обласного бюджету Львівської області, у співфінансуванні з районного бюджету під назвою «Слідами національно-визвольних змагань Старосамбірського району Львівської області». Вишкіл молоді Стрілківським осередком національної скаутської організації «Пласт».

 Географія проекту об’єднала Старосамбірщину та Сватівщину, адже партнерами даного проекту були Стрілківська школа-інтернат І-ІІI ступенів Старосамбірського району Львівської області та Сватівський районний комунальний позаміський заклад оздоровлення та відпочинку «Гончарівський», який радо приймав наших школярів зі Стрілок у таборі на Луганщині.

Отож,  15 серпня 10 дітей зі Сватівщини завітали на Старосамбірщину, впродовж 10 днів ознайомлюючись з культурою, традиціями та історією району, віднаходили нових друзів та відкривали для себе цікавинки бойківського краю, повноцінно втілюючи в життя гасло Програми «Змінимо країну разом»

Програма перебування сватівчан була надзвичайно насиченою та інформативною, адже хотілось якомога більше ознайомити гостей з красою Старосамбірщини. Відтак, під керівництвом Циба Я.І. та Голубко Т.В., діти відвідали різноманітні куточки Старосамбірщини та Львівщини, серед яких: поїздка в Лаврівський монастир Св. Онуфрія, сходження на найвищу вершину Старосамбірщини – гору Магору, відвідини Ясениці-Замківськової та Розлуча, похід на «Спаський камінь», мандрівка маршрутом «Шляхами князя Лева», відвідини  с.Недільна та похід  до найвищої  вежі-дзвіниці України Вежі Пам’яті, туристична мандрівка в Тустань та Львів. Теплими були і зустрічі зі своїми однолітками – пластунами, які ознайомили новоспечених друзів з виховною методикою НСО «Пласт»,  навчали пластунських пісень, тереновим іграм, окутавшись теплом бойківської ватри.

Луганчани мали можливість відвідати богослужіння у храмі с. Стрілки і взяти  участь в освячені кошиків з фруктами на свято Яблучного Спаса,  стати частинкою святкового дійства під час урочистостей з нагоди Дня Незалежності України.

У свято Дня Прапора України, голова Старосамбірської районної ради завітала у гості до Стрілківської школи-інтернат, щоб зустрітись з гостями зі Сватове та почути відгуки про їхнє перебування на Старосамбірщині.

Приємно відзначити, що діти одноголосно повідали Тетяні Іванівні, що надзвичайно задоволені перебуванням у Стрілках, відмітили теплоту та гостинність керівників та вчителів закладу, а також красу природи Старосамбірщини, цікаві архітектурні споруди та смачну бойківську кухню. Діти з нетерпінням чекатимуть наступної поїздки на Старосамбірщину, про яку на цій же зустрічі і домовились.

Можна з впевненістю сказати, що впроваджений проект дає свої результати, започаткована дружня співпраця матиме довготривалий характер,  започаткує налагоджену та тривалу взаємодію між партнерами проекту та забезпечить подолання штучно створених бар’єрів між жителями сходу та заходу України, адже інструментом та ключем до щасливого майбутнього України є формування у молодого покоління єдності та неподільності.

14 2 3 4 5 6 7 8 24 27 43 79 884585 99

Переглядів: 186