ГОЛОВНІ ПОДІЇ РАЙОНУ
Вежа пам’яті
Дата новини: 2016-08-04

 

ОЛ

У п’ятницю, 14 жовтня 2016 року, у День Покрови Пресвятої Богородиці Старосамбірщина святкувала День захисника України, День українського козацтва та День Української Повстанської Армії.

Урочистості, що були організовані Старосамбірською районною радою відбувались у підніжжя гори Діл, що в селі Недільна. Саме гора Діл відіграла одну з ключових ролей в процесі української визвольної боротьби. 1 – 19 липня 1944 року саме тут відбулося зібрання Головної Визвольної Ради та було обрано Президію та Генеральний секретаріат УГВР. Президентом УГВР став Кирило Осьмак, музей якому знаходить у с.Недільна в будинку «Просвіта». Саме на горі Діл у роки ІІ-ї світової війни діяла підстаршинська школа УПА. У далекому 1943 році тут відбувся запеклий бій між 105 бійцями ОУН-УПА та 3000 німецьких загарбників. Було вбито біля трьохсот німецьких окупантів і загинуло 43 наших бійця. Полеглим бійцям жителями села висипана висока могила. Сьогодні силами громади споруджується «Вежа пам’яті» – дерев’яна вежа, яка немає аналогів в Європі: при висоті гори Діл 864метри, Вежа матиме висоту 43метри. Її вінчатиме хрест і це буде найвищій хрест у Європі.

   Відкриття та освячення Вежі Пам’яті планувалось зробити саме в цей день,14 жовтня, та у зв’язку з рясними опадами, що накрили Старосамбірщину впродовж останніх тижнів, зробити це не було можливості. Тому оргкомітетом було прийнято рішення перенести відкриття Вежі Пам’яті УПА на травень 2017 року, а святкування Дня захисника України провести біля музею Президента УГВР Кирила Осьмака.

     На даному заході зі вшанування пам’яті учасників національно-визвольної боротьби були присутні почесні гості: ветерани Української Повстанської Армії, сім’ї загиблих героїв України,учасники-воїни Антитерористичної операції, військовослужбовці та прикордонники Мостиського загону ПС «Смільниця», народний депутат України Ярослав Дубневич, депутат Львівської обласної ради Михайло Гичка, делегації Самбірської районної ради та РДА, делегації місцевих рад Старосамбірщини, керівники підприємств, установ та організації Старосамбірщини, депутати Старосамбірської районної ради, представники громадських організацій Старосамбірщини та небайдужі мешканці нашого краю. Приємно, що погода в цей день всміхалась ласкавим сонечком, що додавало особливої урочистості Дню. 

    Заходи розпочались біля Пантеону Слави УПА у с. Стрілки поминальною екуменічною панахидою за упокій полеглих воїнів, що боролись за незалежність України,  опісля процесія рушила до музею Кирила Осьмака у с. Недільна.

   Зі словами привітання до присутніх звернулись депутат Старосамбірської районної ради 4-х скликань, ідейник створення Вежі Пам’яті УПА на горі Діл – Ігор Піхоцький, учасник національно-визвольної боротьби п. Петро Кусень, Народний депутат  України – Ярослав Дубневич, депутат ЛОР – Михайло Гичка, голова Самбірської районної ради – Віталій Кімак, перший заступник голови Старосамбірської РДА – Ігор Жук та голова Старосамбірської р айонної ради – Тетяна Терлецька.

   Родзинкою свята стало нагородження захисників України почесними медалями, грамотами та подяками.

За особистий внесок  у збереження державного суверенітету та територіальної цілісності Батьківщини та з нагоди Дня захисника України почесними грамотами та медалями були нагороджені учасники АТО Старосамібрщини: Кузик Михайло Володимирович, с.Біличі,  Неофіта Володимир Мирославович, с.Библо, Павліш Олег Михайлович, с.Великосілля, Комар Іван Миколайович, с.Велика Лінина, Келиберда Олег Миколайович, с.Велика Сушиця, Рапак Іван Михайлович, с.Велика Сушиця, Дик Роман Антонович, с.Воля, Копиняк Микола Михайлович, с.Головецько, Дмитрів Богдан Васильович, с.Грозьово, Кавалець Юрій Ярославович, с.Княжпіль, Дмитрик Іван Володимирович, с. Скелівка, Гурський Андрій Васильович, с.Буково, Вінярський Володимир Іванович, с.Міженець, Кінаш Роман Михайлович, с.Шумина, Ільчишин Володимир Михайлович, с.Нове Місто, Роман Іван Васильович, с.Дністрик, Кирилич Петро Михайлович, с.Ріп’яно, Нестор Роман Богданович, с.Скелівка, Мейський Андрій Ігорович, с.Скелівка, Щерба Андрій Васильович, с.Поляна, Лутчин Володимир Ярославович, с.Губичі, Іваницький Іван Володимирович, с.Стар’ява, Новацький Володимир Іванович, с. Скелівка, Вілков Іван Борисович, с.Страшевичі, Покан Михайло Васильович, с.Стрілки, Наливайко Василь Васильович, с.Лопушанка Хомина, Чегес Василь Ярославович. с.Стрілки, Юркевич Михайло Йосипович, с.Стрільбичі, Веселовський Ігор Теодорович, с.Надиби, Облат Михайло Михайлович, с.П’ятниця, о.Іван Гальо, с.Терло, Павлечко Володимир Миколайович, Січка Василь Миколайович, с.Трушевичі, Винницький Роман Миколайович, с.Недільна, Войтович Володимир Васильович, с.Топільниця, Мачульський Іван Зеновійович, с.Торгановичі, Керелюс Ігор Васильович, с.Торчиновичі, Виджак Василь Васильович, с.Тур’є, Дзюба Ярослав Ярославович, с.Райнова, Яворський Микола Михайлович, с.Ясениця-Замкова, Артемовський Юрій Володимирович, смт.Нижанковичі, Кудла Дмитро Ігорович, смт.Стара Сіль,  Туркас Павло Петрович, с.Стара Ропа, Вуйцьо Андрій Миронович, м.Добромиль, Пелиш Василь Петрович, м.Старий Самбір, Шемердяк Павло Констянтинович, м.Старий Самбір, Щерба Тарас Орестович, м.Хирів.

За особливу мужність та відвагу в боротьбі за збереження державного суверенітету і територіальної цілісності Батьківщини посмертно нагороди отримали родини загиблих воїнів Старосамбірщини: сім’ї Дюса Сергія Миколайовича, с.Велика Лінина, Малецького Романа Михайловича, с.Буково, Шубака Ігора Романовича, с.Биличі, Білоуса Сергія Степановича, с.Скелівка, Вовка Василя Ярославовича, с.Кобло, Цапа Романа Петровича, с.Сусідовичі, Бжостовського Ігора Євгеновича, с.Надиби, Петрівського  Степана Петровича, с.Сушиця , Мінько Миколи Петровича, с.Морозивичі, Фляк Ігора Романовича, с.Бачина,

За вагомий особистий внесок  в утвердження національної ідеї та здобуття незалежності України почесними подяками були нагороджені члени Старосамбірської Спілки політв’язнів України: Бордун Неоніла Василівна, м. Старий Самбір, Лесик Петро Гаврилович, м. Старий Самбір, Тиховліз Лідія Миахйлівна, м. Старий Самбір, Ворончак Василь Михайлович, смт. Нижанковичі, Гавриляк Іван Йосипович, м. Хирів, Токар Стефанія Андріївна, м. Добромиль, Оленяк Микола Степанович, с. Верхній Лужок, Терлецька Катерина Іванівна, с. Росохи, Попіль Анна Іванівна, с. Стрільбичі, Пізнак Юлія Теодорівна, с. Мшанець, Петрівська Марія Теодорівна, с. Буково.

За активну громадську позицію, вагомий особистий внесок у розбудову Української Держави та з нагоди 90-річчя від дня народження нагороду отримав відомий діяч світового українства, секретар Головної управи вояків УПА, багаторічний політв’язень комуністичного режиму, уродженець с. Зоротовичі, який зараз проживає у місті Нью-Йорк Ковалик Богдан Степанович.

За особистий внесок у збереження державного суверенітету та територіальної цілісності України почесною грамотою отримав голова Громадської Організації Старосамбірського об’єднання ветеранів бойових дій АТО Шемердяк Костянтин Миронович.

   За вагомий внесок у збереження державного суверенітету та територіальної цілісності України почесною грамотою був нагороджений начальник Відділу прикордонної служби «Смільниця» Мостиського прикордонного загону Західного регіонального управління ДПСУ Андросюк Руслан Віталійович.

Активну участь у святкуванні взяли також пластуни Старосамбірщини, зокрема виховники станиці Хирів провели процедуру відзначення прихильників (пов’язання хусточок) пластунів новоствореного Стрілківського осередку організації. За активну громадську позицію у вихованні майбутніх патріотів Батьківщини та з нагоди вшанування борців за незалежність України пластуни станиці Старий Самбір, Хирів та учасники новоствореного Стрілківського осередку були нагороджені почесними подяками з рук голови райради Тетяни Терлецької.

Окрім процедури нагородження, гості свята мали можливість насолодитись концертом у виконанні гуртів та колективів Відділу культури Старосамбірської РДА та скуштувати бандерівське частування на свіжому повітрі.

Старосамбірська районна рада висловлює щиру подяку усім, хто долучився до проведення національно-патріотичного заходу у с.Недільна, зокрема: 

Депутату Старосамбірської районної ради – Ігору ПІХОЦЬКОМУ;

Депутату Львівської обласної ради – Михайлу ГИЧЦІ;

Духовенству Старосамбірщини – о.Михайлу НИКОЛИНУ, о.Іоану БІЛИКУ, о. Володимиру ПАРАЩИНЦЮ, о. Петру СЮСЬКУ;

Голові Старілківської сільської ради – Василю ЧЕКАСУ та громаді с.Стрілки;

Голові Топільницької сільської ради – Степану ДИКУ та громаді с. Недільна;

Куратору Пласт НСОУ м.Хирів – Олесю ТЕРЛЕЦЬКОМУ та пластунам станиці Хирів;

Кураторам новоствореного Стрілківського осередку пластової організації Тетяні ЛЕВЧЕНКО та Василю КУРІЮ, а також пластунам даної округи;

Приватному підприємцю – Володимиру  БАЧИНСЬКОМУ;

Приватному підприємцю – Степану КОВАЛЬЧУКУ;

Депутату Старосамбірської районної ради – Михайлу БРОШКУ;

ТОВ «Норбілк-Агрі» – Ігору ШАКУ;

Директору ТзОВ АГРО-ОПТІМА – Богдану САВЦІ;

Голові Нижанковицької селищної ради – Володимиру СМОЛІНСЬКОМУ;

Директору Старосамбірського ДЛГП «Галсільліс» – Дмитру ЄДИНАКУ;

Начальнику Турківського райавтодору – Миколі ЯВОРСЬКОМУ;

Старосамбірському відділеню поліції Самбірського відділу поліції Головного управління національної поліції України у Львівській області, начальнику – Роману ЧЕКАСУ;

Головному лікарю КЗСРР «Старосамбірська ЦРЛ»– Юрію ВОЙТІВУ;

Начальнику Відділу освіти Старосамбірської РДА– Мар’яну ЯВОРСЬКОМУ;

Начальнику Відділу культу Старосамбірської РДА – Петру ЮРЧИКУ та творчим колективам Старосамбірщини, що взяли участь у культурно-мистецькій частині заходу;

Ведучій заходу – Тетяні ДЕРКАЧ;

Медіа та промо-партнерам свята;

Виконавчому апарату Старосамбірської районної ради та всім тим небайдужим громадянам, хто взяли участь у національно-патріотичному заході.

Переглядів: 334