ГОЛОВНІ ПОДІЇ РАЙОНУ
Старосамбірська ДПІ Самбірського управління ГУ ДПС у Львівській області інформує
Дата новини: 2020-04-08

Повторне (дистанційне) формування сертифікатів за електронним запитом

Старосамбірська ДПІ Самбірського   управління   ГУ   ДПС у Львівській області   інформує, що  повторне (дистанційне) формування сертифікатів за електронним запитом можна здійснити онлайн на офіційному інформаційному ресурсі КН ЕДП ІДД ДПС за посиланням: Головна/«Повторне (дистанційне) формування сертифікатів за електронним запитом»/ On-line (https://acskidd.gov.ua/manage-certificates) або за допомогою програмного забезпечення «ІІТ Користувач ЦСК-1».

Для початку використання сервісу повторного (дистанційного) формування сертифікатів за електронним запитом за допомогою програмного забезпечення «ІІТ Користувач ЦСК-1» платнику необхідно встановити актуальну версію безкоштовного програмного забезпечення «ІІТ Користувач ЦСК-1», яка доступна для завантаження за посиланням: Головна/«Повторне (дистанційне) формування сертифікатів за електронним запитом»/«За допомогою Користувача ЦСК» або Головна/«Отримання електронних довірчих послуг»/«Програмне забезпечення»/«Засіб кваліфікованого електронного підпису чи печатки – «ІІТ Користувач ЦСК-1»/«Інсталяційний пакет «ІІТ Користувач ЦСК-1.3.1 (версія:1.3.1.46)».

Додатково усім клієнтам КН ЕДП ІДД ДПС рекомендовано переглянути Відеоінструкцію по повторному формуванню сертифіката за електронним запитом (https://www.youtube.com/watch?v=aq606khOuYM&feature=youtu.be).

Звертаємо увагу, що скористатися сервісом повторного (дистанційного) формування сертифікатів зможуть лише ті користувачі, які мають:

– чинні сертифікати (наприклад, до закінчення строку чинності сертифікатів залишилось декілька днів);

– незмінні реєстраційні дані (ПІБ, адреса реєстрації місця проживання, код ЄДРПОУ організації тощо);

– особистий ключ доступний лише користувачу та не є скомпрометованим.

Про очікувані зміни для фізичних осіб-підприємців та щодо єдиного соціального внеску

Старосамбірська ДПІ Самбірського   управління   ГУ   ДПС у Львівській області   повідомляє, що відповідно до проекту Закону України від 29 березня 2020 року N 3275 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)», ухваленого Верховною Радою України 30 березня 2020 року, буде запроваджено зміни для підприємців та страхувальників.

З дати опублікування цього Закону (після його підписання Президентом України) збільшуються ліміти для перебування на спрощеній системі оподаткування:

– для першої групи із 300 тис. грн до 1 млн. гривень;

– для другої групи із 1,5 млн. грн до 5 млн. гривень;

– для третьої групи із 5 млн. грн до 7 млн. гривень.

Мораторій на перевірки бізнесу, зокрема й фізичних осіб-підприємців (далі − ФОП), продовжують із 31 травня до 30 червня 2020 року.

Штрафні санкції за порушення щодо ЄСВ (далі − ЄСВ) не будуть застосовувати і за період із 01 по 31 травня 2020 року. Це ж стосується нарахування пені.

Мораторій на документальні перевірки правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного соціального внеску триватиме на період із 18 березня по 31 травня 2020 року.

Не передбачено звільнення від сплати ЄСВ за себе для самозайнятих осіб на травень 2020 року.

Водночас тимчасово, на період до 31 травня 2020 року (включно), буде зупинено строк розгляду скарг платників податків ЄСВ, що надійшли/надійдуть до 31 травня 2020 року та/або які не розглянуті станом на 18 березня 2020 року. Таке зупинення не породжуватиме будь-яких наслідків. Податковий орган, який розглядатиме скаргу, зобов’язаний прийняти вмотивоване рішення та надіслати його платнику ЄСВ на його адресу поштою з повідомленням про вручення або надати йому під розписку.

Також тимчасово до 31 травня 2020 року (включно) продовжують строк подання скарг платників ЄСВ, термін подання яких припадає на період з 18 березня до 31 травня 2020 року.

Виникли податкові запитання? Використовуйте ЗІР!

Старосамбірська ДПІ Самбірського   управління   ГУ   ДПС у Львівській області   нагадує, що на  офіційному вебпорталі ДПС функціонує Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс (ЗІР), який містить достовірну і повну довідкову інформацію у сфері оподаткування,  єдиного внеску та електронних довірчих послуг.

        У розділах ЗІР ви знайдете: запитання – відповіді, нормативні та інформаційні документи, останні зміни в законодавстві, Єдиний реєстр ІПК, електронний кабінет, податковий календар та багато іншого.  

Відтак, якщо ви хочете отримувати інформацію швидко та оперативно, користуйтеся інформаційними ресурсами ДПС з вашого ПК або з мобільного, або  знаходьте інформацію через інформаційний ресурс ЗІР. Все що для цього потрібно – перейдіть за посиланням: http://m.zir.tax.gov.ua/ та завантажите мобільний додаток ЗІР на базі Android та IOS.

         Користуйтеся електронними сервісами ДПС та економте свій час.

Карантин не звільняє від відповідальності за несплату податкових зобов’язань з ПДВ

Старосамбірська ДПІ Самбірського   управління   ГУ   ДПС у Львівській області   інформує, що  Законом України від 17.03.2020   №533 внесено зміни до Податкового кодексу, які передбачають звільнення від штрафних санкцій за порушення податкового законодавства, які вчинені протягом періоду з 01 березня по 31 травня 2020 року, крім санкцій за:

–  порушення вимог до договорів довгострокового страхування життя чи договорів страхування в межах недержавного пенсійного забезпечення, зокрема страхування додаткової пенсії;

– відчуження майна, що перебуває у податковій заставі, без згоди контролюючого органу;

– порушення правил обліку, виробництва та обігу пального або спирту етилового на акцизних складах, що застосовуються на загальних підставах;

– порушення нарахування, декларування та сплати ПДВ, акцизного податку, рентної плати.

    Тобто, Закон № 533 не звільняє платників від застосування до них фінансової відповідальності контролюючими органами, зокрема, за неподання (несвоєчасне подання) податкової звітності з ПДВ, несплату (несвоєчасну) сплату податкових зобов’язань з ПДВ.

     Протягом періоду з 01 березня по 31 травня 2020 року не будуть застосовуватися санкції за не реєстрацію (несвоєчасну) реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних.

                          Запровадження нових правил використання РРО відтерміновано

Старосамбірська ДПІ Самбірського   управління   ГУ   ДПС у Львівській області     інформує, що  Законом України від 17.03.2020 року  № 533-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID – 19)» відтерміновано застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних РРО для фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку ІІ – ІV групи. Зокрема:

–   до 01 серпня 2020 – впровадження застосування програмних РРО, як альтернативи класичним;

 

– до 1 січня 2021 року  продовжено можливість не застосовувати РРО та/або програмні РРО платниками єдиного податку другої – четвертої груп (фізичними особами – підприємцями) які здійснюють:

реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

реалізацію лікарських засобів та виробів медичного призначення;

реалізацію товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;

реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;

роздрібну торгівлю вживаними товарами в магазинах (група 47.79 КВЕД);

діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування, якщо така діяльність є іншою, ніж визначена пунктом 11 статті 9 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфер торгівлі, громадського харчування та послуг”;

діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;

діяльність готелів подібних засобів тимчасового розміщення (група 55.10 КВЕД);

реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України.

       До 1 квітня 2021 року відтерміновано застосування РРО та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій усіма платниками єдиного податку другої – четвертої груп (фізичними особами – підприємцями).

      Також до 1 січня 2021 року перенесено запровадження процедури «КЕШБЕК».

 

Начальник Старосамбірської ДПІ                                                       

Самбірського управління ГУ ДПС

у Львівській області       

Віктор ДМИТРУК         

 

cb75f0127b640c7918686f981e6d18d5                                                                 

Переглядів: 96