ГОЛОВНІ ПОДІЇ РАЙОНУ
У с.Головецько відбулась окружна нарада з органами місцевого самоврядування
Дата новини: 2015-12-03

2 грудня 2015 року, під керівництвом голови районної ради Тетяни Терлецької, відбулася окружна нарада  з органами місцевого самоврядування у Головецькій сільській раді. На нараді були присутні заступник голови  Старосамбірської РДА – Жук І.В.,  голова  Головецької сільської ради – Катрич М.М., голова Грозівської сільської ради – Поліжак Ф.К., голова Мшанецької сільської ради – Дилин М.Г., голова Ріп’янської сільської ради – Кирилич П.М., голова Стрілківської сільської ради – Чегес В.Я., голова Тисовицької сільсокї ради -Чигис М.І., голова Топільницької сільської ради – Дикий С.С., голова Ясенице-Замківської сільської ради – Марусяк М.Я.

До обговорення на нараду було винесено питання “Про виконання бюджету місцевих рад за 11 місяців 2015 року”, “Про організацію збору та вивозу твердих побутових відходів в населених пунктах району” та ін. З питання ТПВ секретар Верхньолужоцької сільської ради – Липа С.М. доповів, що на території сільської ради працює КП «Благоустрій», де директором є Несторак І.І. Зауважив, що 10-12 грудня поточного року в населених пунктах Верхньолужоцької сільської ради буде перший раз зібрано ТПВ за допомогою сміттєзбірної машини комунального підприємства. У перспективі КП «Благоустрій» буде обслуговувати населені пункти гірської частини району. 

На нараді також обговорювали питання про формування банку вільних земельних ділянок для потреб учасникам АТО та  про налагодження співпраці органів місцевого самоврядування з Старосамбірською районною радою. Найбільша увага була приділена стану доріг, зокрема, у с.Тисовиця, де обсипається узбіччя, та с.Лопушанка – аварійний стан тимчасового моста. Звернення з цього приводу є на розгляді в райдержадміністрації. Також хвилюють  місцевість  пасажирські перевезення, робота заправок, в тому числі неякісне пальне у с.Стрілки.

Голова районної ради  закликала присутніх голів місцевих рад  проаналізувати незадіяні резерви з метою наповнення місцевих бюджетів, а також залучати додаткові кошти на розвиток громади шляхом реалізації своїх ідей через подання проектних заявок у різноманітні Конкурси, Програми, зокрема:  

Конкурси державного рівня:

  • Державний фонд регіонального розвитку – 328мільйонів гривень для Львівської області (дедлайн до 1 січня).
  • Секторальна бюджетна підтримка ЄС -50 мільйонів Євро для України.
  • Фінансування об’єктів соціально-культурної сфери за рахунок субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам, та інші.

Конкурси обласного рівня:

  • обласний конкурс мікропроектів місцевого розвитку
  • обласний конкурс «Екологічно чистий населений пункт»
  • обласний конкурс освітніх мікропроектів
  • обласний конкурс серед закладів культури в сільській місцевості, та інші.

Серед потенційних джерел фінансування проектів місцевого розвитку:

  • Міжнародний фонд «Відродження» irf.kiev.ua
  • Програма транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна pl-by-ua.eu/ua
  • Місцевий розвиток орієнтований на громаду www.cba.org.ua/ua, та інші.

 

Переглядів: 438