ГОЛОВНІ ПОДІЇ РАЙОНУ
16 квітня у с.Лаврів відбудеться акція “Посада Отчий Ліс”
Дата новини: 2016-04-05

отчий лісАкція «Посади Отчий ліс» проводиться з 2007 року поблизу історичної духовної пам’ятки – Лаврівського монастиря, з ініціативи Старосамбірської районної ради та голови районної організації Народного Руху України покійного Володимира Горбового.

За історичними даними церква і монастир побудовані в ХІІІ ст. на кошти Лева Даниловича, чиїм іменем названо найбільше нині місто Західної України Львів. Монастир став місцем його захоронення. Також на території монастиря є могили румунських і молдовських господарів, поховання Єрусалимського митрополита Макарія.

Мабуть, саме тому усвідомлюючи важливість в нашій історії цих земель, щораз все більше і більше відчувають голос рідного краю українці, які змушені були покинути рідні терена і податися у далечінь.

Мета Акції – привернути увагу до духовної святині та водночас зібрати на рідних теренах якомога більше вихідців із Старосамбірщини, які живуть і працюють поза її межами. Краяни матимуть нагоду не тільки зустрітися з давніми друзями, знайомими, обмінятися думками про минуле й сьогодення, а й посадити своє пам’ятне дерево.

Щорічно, під одним кровом, свято збирає понад 1000 вихідців з Старосапмбірщини,  а лісова стежка Великих українців поповнюється деревцями з Батьківщини Ярослави Стецько (с.Романівка, Тернопільська обл.), Йосифа Сліпого (с. Заздрість, Тернопільська обл.), Леся Курбаса (м. Самбір, Львівська обл.) та ін.

На лісовій стежці визначальних Перемог посаджено деревце в пам’ять Хотинської битви 1621 року.

На стежині, що веде до «Отчого лісу», можна зустріти багато знаних земляків, які досягли у своєму житті високого становища в суспільстві, науці, політиці керівниками, місцеві жителі, художні колективи району і духовенство. Серед них народний депутат України, а нині житель с.Недільна Михайло Косів, народний артист України Євген Федорченко та Степан Степан, проректор Львівського національного університету імені Івана Франка Володимир Кирилич, професор Львівського національного університету імені Івана Франка Йосип Лось, головний лікар Львівської обласної клінічної лікарні, депутат обласної ради Михайло Гичка, представник міністерства культури Михайло Швед та багато інших поважних осіб.

Окрім традиційної культурної програми на сцені, для краян відбувається духовне свято, територіальними громадами району  представлені майстер-класи з лозоплетіння, писанкарства та інших народних промислів.

Гору, яка займає близько двох гектарів, засаджують  саджанцями, а їх уже понад три тисячі, які приживаються напрочуд добре. При цьому кожна сільська рада має свій рядочок і щороку його досаджує. Тут також закладені іменні лісові стежки, зокрема, Героїв України та стежки Перемог України.

Свято завжди супроводжується незвичним дійством: громади представляють своїх вихідців, які стали знаменитостями.

Захоплює, кожна громада району не тільки своїми вихідцями, але і своїми досягненнями – як творчими, так і кулінарними. Приємно, що наші люди зберігають ще стільки старовинних речей домашнього вжитку, якими користувалися наші діди-прадіди – ті, які нам нинішні ліси садили… А що стосується кулінарних здібностей, то тут фантазій – хоч відбавляй.

Цією Акцією ми стверджуємо повагу до Батьківського Краю, нерозривний зв’язок з рідною домівкою. Сподіваємося,  що «Отчий ліс», який розростеться біля Лаврівського монастиря, буде осередком духовного відновлення нашої єдності.

 

Захід «Посади Отчий ліс» – це свято рідної землі — одне для всіх!

 

 

Переглядів: 386