ГОЛОВНІ ПОДІЇ РАЙОНУ
31-а річниця аварії на Чорнобильській АЕС
Дата новини: 2017-04-26
  У цьому році виповнюється 31 рік з трагічного дня аварії в Чорнобилі. Навесні 1986 року сталася страшна трагедія, після якої весь світ дізнався про українському місті Чорнобиль. Дата річниці аварії на Чорнобильській атомній електростанції 26 квітня. Минуло вже три десятки років з моменту катастрофи, але пам’ять про неї живе досі у серцях тисяч людей.
 Міф про те, що атомні електростанції абсолютно безпечні був зруйнований квітневої ночі 1986 року, коли із-за недоліків в конструкції і некваліфікованих дій працівників вибухнув 4-й блок Чорнобильської АЕС.
  Найбільша в історії людства аварія забрала життя сотень людей. Ліквідатори, які брали участь у гасінні пожежі на покрівлі будівлі і в машинному залі, загинули від сильного радіаційного зараження в перші три місяці після трагедії, і були нагороджені за свій подвиг посмертно. Променева хвороба забрала життя дуже великої кількості людей і багатьох залишила інвалідами. Загальна площа радіаційного зараження склала понад 160 тис. кв. км. На даний момент це території України, Росії і Білорусі. Сільгоспугіддя зазнали забруднення цезієм і стронцієм, період напіврозпаду яких становить кілька десятків років. Майже півмільйона осіб були переселені із заражених територій, а 30-ти кілометрова зона навколо атомної станції була оголошена “зоною відчуження”.
  Загальна площа радіаційного зараження склала понад 160 тис. кв. км. На даний момент це території України, Росії і Білорусі. Сільгоспугіддя зазнали забруднення цезієм і стронцієм, період напіврозпаду яких становить кілька десятків років. Майже півмільйона осіб були переселені із заражених територій, а 30-ти кілометрова зона навколо атомної станції була оголошена “зоною відчуження”.
  Після аварії над пошкодженим блоком було зведено захисний саркофаг, 1-й, 2-й і 3-й енергоблоки були введені в експлуатацію до 1987р. У 2000р. Чорнобильська станція повністю припинила генерацію електроенергії. В 2004р. був проведений тендер і визначено компанію, яка буде займатися спорудженням нового саркофага. На даний момент на території Чорнобильської АЕС реалізується проект “Укриття” по перетворенню станції в повністю безпечну систему.
  Дата 26 квітня стала Міжнародним днем пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф. Крім цього, в Україні щорічно проходить День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС – 14 грудня. Саме в цей день було завершено будівництво саркофагу над 4-м енергоблоком.
chaes_8_650x410
Переглядів: 285