ГОЛОВНІ ПОДІЇ РАЙОНУ
50 000 гривень – премія за найкращий літературний твір на патріотичну тематику
Дата новини: 2015-10-05

Львівська обласна рада започаткувала з 2016 року Обласну літературну премію імені Катерини Мандрик-Куйбіди.

Відповідно до Положення, що затверджено рішенням  обласної ради від 15 вересня 2015 року №1456, премію призначають у галузі національного державотворення за найкращий літературний твір на патріотичну тематику.

Премію присуджують щорічно авторам нових поетичних і прозових творів, які відзначаються високою художністю, глибоким переосмисленням історії рідного народу і яскравим зображенням його багатовікової боротьби за волю і незалежність. До розгляду приймають поетичні та прозові твори українською мовою, які було опубліковано протягом останніх трьох років, але не менше ніж за півроку до їх висунення на здобуття премії. До розгляду не приймають твори, які вже було відзначено державними нагородами та літературними преміями.

Премію присуджують авторові один раз за життя, посмертного здобуття премії не передбачено.

Грошова винагорода лауреата премії становить 50 тис. грн.

 Деталі про Обласну літературну премію можна дізнатись за наступним посиланням: http://www.oblrada.lviv.ua/index.php?option=com_joomdoc&task=doc_details&gid=2742&Itemid=52

Довідка

Катерина Мандрик-Куйбіда (1927 – 2004) – уродженка Прикарпаття, мукраїнська поетеса, громадсько-політичний діяч, учасниця визвольних змагань, довговічний політв’язень, член ОУН. 17-річною стала підпільницею-зв’язковою УПА. За участь у визвольних змаганнях була засуджена до 10 років ув’язнення в таборах суворого режиму. 

У роки підпілля і в таборах найпотаємніше висловлювала у віршах, які побачили світ у роки незалежності. У збірці «Ой летіли журавлі» вміщено понад 170 пісень, записаних з голосу Катерини Куйбіди. Реабілітована 1991 року.

Дмитро Павличко присвятив пані Катерині статтю «Провісниця свободи», де, зокрема, зазначає: «Слово Катерини Куйбіди несе в собі заряд такої мужності, непокори й людяності, які стають зразками високоморального життя для сучасних і майбутніх поколінь української нації. Це безперечно поезія великої, натхненної боротьбою за українську державність душі, що сформувалася не з учнівського, надуманого патріотизму, а з конкретних вражень життя учасниці збройних змагань за нашу національну свободу.

Переглядів: 364