ГОЛОВНІ ПОДІЇ РАЙОНУ
Інформація податкової служби
Дата новини: 2017-03-20

податковаПродаєте продукцію тваринництва власного виробництва? Тоді ця інформація для вас!

В Старосамбірському відділенні Самбірської ОДПІ інформують, що положеннями Податкового кодексу України (ст. 165.1.24) передбачено, якщо при продажу власної продукції тваринництва, отримані від її продажу доходи не оподатковуються у випадку, коли сукупна сума за рік не перевищує 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного/податкового року (у 2016 році – 137800 грн.)

У разі, коли сума отриманого доходу, перевищує законодавчо встановлений розмір, фізична особа зобов’язана подати контролюючому органу довідку про самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, яка видається у довільній формі сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси/місцем проживання власника продукції тваринництва. Якщо довідкою підтверджено вирощування проданої продукції тваринництва безпосередньо платником податку, оподаткуванню підлягає дохід, що перевищує 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.

У випадку, коли платником податку не підтверджено самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, доходи від продажу якої він отримав, такі доходи підлягають оподаткуванню на загальних підставах.

Оподатковується такий дохід за ставкою 18% – (у випадку  перевищення суми доходу десятикратного розміру мінімальної заробітної плати).

В Старосамбірському відділенні Самбірської ОДПІ нагадують продавцям власної продукції тваринництва, які отримували торік доходи, підлягаючі   оподаткуванню, що вони зобов’язані до 3 травня 2017 року подати до територіального органу фіскальної служби декларацію про майновий стан і доходи, отримані у минулому році.

Шановні громадяни! Консультаційну допомогу щодо заповнення декларації ви можете отримати в Центрі обслуговування платників  Старосамбірського  відділення Самбірської ОДПІ за адресою: м. Старий  Самбір, площа Ринок , 10.

Додаткова інформація: До групи власно вирощеної продукції належать живі тварини, м’ясо, їстівні субпродукти, риба, молоко та молочні продукти, яйця птиці, натуральний мед, їстівні продукти тваринного походження, жири та олії рослинного або тваринного походження, готові харчові продукти, шкури необроблені (крім натурального та штучного хутра) і шкіра вичинена.

20/03/2017

Без названия (2)Отримання відомостей про доходи

В рамках електронного декларування доходів державних службовців для фізичних осіб в Електронному кабінеті платника функціонує сервіс:

«Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді».

Сервіс створено з метою забезпечення зручності платників, які бажають отримати відомості про доходи в електронному вигляді.

Для цього фізичній особі з використанням електронного цифрового підпису (ЕЦП) необхідно в розділі «Подання заяв, запитів для отримання інформації» особистого кабінету створити та направити відповідний запит. Запит для отримання відомостей про доходи формується виключно фізичними особами – платниками податків для отримання інформації про себе. Звертаємо увагу, що відомості про суми отриманих доходів та суми сплачених податків в електронному вигляді надаються за останні три роки (по квартально), відомості за останній звітний період (квартал) надаються через 60 днів після його закінчення (тобто запит про суми виплачених доходів та утриманих податків за 2016 рік вже можна направляти).

Детально ознайомитись з Порядком отримання відомостей про доходи можна на офіційному веб-порталі ДФС у рубриці: Фізичним особам (//sfs.gov.ua./fizichnim-osobam/vidomosti-doxid). Матеріали роз’яснювального характеру з питань декларування громадянами доходів розміщено в банері «Декларування доходів громадян».

20/03/2017

Шановні платники податків!

23 березня 2017 року у м. Львові Головним управлінням ДФС у Львівській області буде проведено безкоштовний семінар для платників податків Львівської області, які перебувають на обліку в ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області, на тему: «Актуальні питання оподаткування у 2017 році» за участю міжнародних сертифікованих професійних бухгалтерів Львівської області.

Початок семінару: 11 год. 00 хв.

Початок реєстрації: 10 год. 00 хв.

Місце проведення: м. Львів, вул. Стрийська, 35, актовий зал в цокольному приміщенні адмінбудинку Головного управління ДФС у Львівській області.

Запрошуємо взяти участь у семінарі всіх зацікавлених.

Просимо здійснити попередню реєстрацію за адресою: https://goo.gl/forms/mqlycT2tNxSkYAcd2.

 Головне управління

ДФС у Львівській області

big-CIzzeДекларуємо доходи, отримані у 2016 році

Старосамбірське  відділення Самбірської ОДПІ нагадує, що з початку 2017 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2016 року.

За вибором платника податків декларації подаються за місцем своєї податкової адреси особисто або уповноваженою на це особою; поштою або засобами електронного зв’язку.

Звертаємо увагу, що поштою документи потрібно надсилати з повідомленням про вручення та з описом про вкладення не пізніше, ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання. Якщо ж декларація подається в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису, то надсилати її потрібно не пізніше закінчення останньої години граничного строку подання.

У разі необхідності платники зможуть отримати безкоштовні консультації і допомогу в заповненні податкової декларації про майновий стан і доходи. Бланки декларацій надаються платникам податків безкоштовно.

Також нагадуємо, що з 1 січня 2017 року запровадена нова форма декларації, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 15 вересня 2016 року №821 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859».

Нагадуємо, що обов’язок щодо подання декларації у платників податків виникає:

при отриманні доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування чи отримання в дарунок майна не від членів сім’ї першого ступеня споріднення тощо;

при отриманні від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відноситься, зокрема, операції з інвестиційними активами;

при отриманні іноземних доходів;

та в інших випадках, передбачених законодавством, зокрема, при отриманні у власність майна за рішенням суду.

Граничні строки подання декларації: для громадян та осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, – до 01 травня року, що настає за звітним. Останній день подання декларації за 2016 рік – 03.05.2017.

Без названия (1)ПРО МІНІМАЛЬНУ ЗАРОБІТНУ ПЛАТУ – НА СЕМІНАРІ ДЛЯ ПРЕДСТАВНИКІВ БІЗНЕСУ

Новації  податкового та трудового законодавства обговорили на семінарі в Старосамбірському відділенні Самбірської ОДПІ з представниками бізнесу.

Як зазначив В.о заступника начальника- начальника Старосамбірського відділення  Самбірської ОДПІ  Віктор Дмитрук, з  1 січня 2017 року набули чинності ряд змін до податкового та трудового законодавства, але серед податкових новацій, що найбільше цікавлять платників – запитання, пов’язані із оподаткуваннях доходів найманих працівників та приватних підприємців. Зрозуміло, що пов’язані вони перш за все із підвищенням розміру мінімальної зарплати до 3200 грн. та санкціями передбачені за порушення виплати заробітної плати.

Податківці провели відповідну роз’яснювальну роботу щодо повноти, правильності нарахування та виплати заробітної плати найманим працівникам, легалізації праці та  заслухали пояснення керівників підприємств щодо нарахування заробітної плати у розмірі, нижчому за законодавчо встановлений рівень мінімальної заробітної плати (це оформлення найманих працівників на неповний робочий день, сумісництво та залучення тимчасових працівників).

Ознайомлено присутніх із новаціями у сфері трудового законодавства, відповідальністю за порушення законодавства про працю, особливостями оформлення трудових відносин, змінами розмірів фінансових санкцій для юридичних та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю.

Під час семінару учасники також розглянули зміни в адмініструванні неприбутківців,  формування та подання платниками єдиного внеску звіту щодо сум нарахованого ЄСВ, порядку сплати ЄСВ до бюджету.

Особливу увагу приділили кампанії «Декларування доходів громадян. Учасникам роз’яснили, що громадянам, які протягом 2016 року отримували доходи не від податкових агентів, або які під час виплати не оподатковувались. Учасникам довели перелік основних видів доходів, при отриманні яких у громадян  виникає декларацію про майновий стан і доходи необхідно подати не пізніше 03 травня 2017 року.

16/03/2017

 

В.о заступника начальника- начальник

Старосамбірського відділення

Самбiрської ОДПI

ГУ ДФС  у Львiвськiй областi                                                         Дмитрук В.Б           

                                               

Переглядів: 347