Під час етнофестивалю «Карпатія» діяла чудова атракція – мандрівка на фірі селом Спас до водоспаду з файним фірманом та гідом.
Варто відмітити, що такі мандрівки користувались у гостей фестивалю неабиякою популярністю. Часто-густо біля бойків-фірманів з сіл Бусовисько та Велика Лінина збиралась довга черга охочих відправитись у цікаву й пізнавальну мандрівку.
Під ритмічний цокіт кінських копит гід Галина Левицька, вчитель-історик Спаської ЗСШ, розповідала мандрівникам про село Спас, його багатовікову історію, про замок короля Лева Даниловича, про Преображенський оборонний монастир (один з найдавніших на теренах України), про славнозвісний Спаський камінь та ще багато чого цікавого.
Для тих, кого зацікавило це мальовниче село, Марія Мартиняк зі сцени фестивалю представила свою книгу, в якій зібрана історія Спасу від сивої давнини до сьогодення.
Про інші принади Старосамбірщини гості фестивалю мали змогу довідатись з серії інформаційних буклетів «Старосамбірщина смачна», «Старосамбірщина атракційна», «Старосамбірщина мистецька» «Перлини Старосамбірщини», «Вежа Пам’яті», розроблених Старосамбірською районною радою.
Повертались люди з мандрівки з блиском в очах і купою вражень, особливо щасливими виглядали діти.
Більш сміливі хлопці й дівчата мали змогу проїхатись верхи. Таку радість юним гостям фестивалю дарували граційна красуня кобила Яна та її господар пан Василь з Тершова.
Багато позитивних емоцій приніс дітям й імпровізований сіновал, влаштований організаторами на території етнофестивалю. З гучним сміхом і вигуками стрибали вони в солому, вовтузились в ній.
Ну, а надлишки енергії діти могли вистрибати на численних батутах в дитячій зоні, що діяла впродовж всього свята.
Дитячі усмішки – найкраща нагорода організаторам за довготривалу працю з організації та проведення етнофестивалю «Карпатія».