ГОЛОВНІ ПОДІЇ РАЙОНУ
8 травня – День пам’яті та примирення
Дата новини: 2020-05-08

Сьогодні, 8 травня, День пам’яті та примирення.

Схиляємо голову перед жертвами Другої світової війни. Війни, що охопила 61 країну та забрала життя від 50 до 85 мільйонів людей і стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства. Війни народженої через змову антигуманних режимів – нацистського і радянського, які ставили геополітичні інтереси вище прав і свобод людини.
Україна постраждала більше, ніж будь-яка інша країна Європи. У Другій світовій загинуло понад 8 млн українців. За повоєнними підрахунками, було зруйновано майже 700 українських міст і 28 тисяч сіл, спалено близько 320 тисяч господарств.
В День пам’яті та примирення та День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні шануємо пам’ять та згадуємо всіх, кого вона торкнулася, ветеранів, військовополонених, остарбайтерів, підпільників, дітей війни, цивільних, які постраждали від окупації і бойових дій, що прокотилися через їхні міста і села. Війна це не лише танки, гармати і видовищні бої – війна це мільйони маленьких і великих людських бід, які тривали роками.
І нехай пам’ять про це буде застереженням, що не можна вирішувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією та анексією.

805

Переглядів: 88