ГОЛОВНІ ПОДІЇ РАЙОНУ
14 серпня Кальварія
Дата новини: 2015-07-15

кальваріяНа території с.Губичі Старосамбірського району, 14 серпня, відбудеться найстаріша проща Галичини під назвою «Кальварія Пацлавська».

З кожним роком зростає кількість прочан з усієї України, які прагнуть саме в серпневі дні побувати в с.Губичі та помолитися до Чудотворної Пацлавської Богородиці. У цей не простий рік для нашої Держави запрошуємо усіх небайдужих прийняти участь у заході, що відбудеться та помолитися за Україну.

14 серпня
Єпархіальна проща Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ у с.Губичі

                                                        Розпорядок:
                                 СУБОТА.   Молитовні нічні чування
19:00Велика Вечірня.
20:00 – Спільна вечеря (агапе:-)
20:30 – Концертна програма
22:00 – Фаєр-шоу.
22:30 – Похід з смолоскипами та свічками до “Пастушкової” церкви (у лісі)
23:00 – Молебень до Пацлавської Богородиці.

                                         НЕДІЛЯ.
00:30 – Акафіст до Пацлавської Богородиці (у храмі парафії)
01:15 – Божественна Літургія.
02:30 – Ісусова молитва.
03:30 – Молитва на Вервиці.
07:30 – Утреня
9:00-9:45 – Зустріч прочан біля храму
9:45 – Торжественний похід з Пацлавською іконою, мощами Св. Йосафата Кунцевича та Частинкою Животворящого Хреста Господньоговід храму до могили Січових Стрільців
10:00 – Початок Хресної дороги (від могили)
11:45 – Зустріч Архиєреївкир Григорія (Комар) та кир Володимира (Груца)
12:00 – Молебний чин  відкриття Дверей Милосердя у “Пастушковій” церкві
12:15 – Архиєрейська Божественна Літургія
14:30 – Молитви на зцілення
14:45 – Похід до джерела. Водосвяття.
15:20 – Спільна трапеза. Частування прочан.

 

Довідково 
Основні об’єкти «Кальварії» розташовані  на території села Пацлав теперішньої Республіки Польща,  сусідні  старосамбірські Губичі розділяє міждержавний кордон. Тут після сумнозвісної операції сталінського режиму «Вісла» 1946 року  не залишилося жодного українця.  Спочатку було знищено дерев*яну церкву, а в 1957 році й муровану. Про них тут нагадують  тільки фундамент та дерев*яний Хрест. Це все, що залишилися з греко-католицької  святині.

Останній парох Пацлави о. Йосиф Маринович під час примусового переселення переїхав у м. Стебник Дрогобицького району  і перевіз із собою образ Пацлавської Божої Матері. Він довго зберігався у місцевій Церкві – до часу смерті священика. Подальша доля чудодійної ікони не відома.

 Образ Пацлавської Матері Божої  був намальований на дереві і мав надпис, виконаний монахом Лаврентієм у 1409 році. Він у всій Галичині мав славу чудотворного, бо багато людей, після  щирої мотитви до нього, отримали від нього зцілення, збувалося в них те, про що благали.

 Сам образ був дуже скромним, не прикрашений ні золотом, ні сріблом, але притягував людей надзвичайно лагідним  виразом  обличчя  Богородиці. З очей Матері Божої випромінювалися милосердя й особлива доброта. На правій руці Небесна захисниця тримала Ісуса Христа, а він правою рукою благословляв світ, а лівою – обіймав земну кулю.

Переглядів: 874

Коментарі новини: «14 серпня Кальварія»