ГОЛОВНІ ПОДІЇ РАЙОНУ
Бойки таки майстри на всі руки.
Дата новини: 2017-04-25

Містечко ремесел, що діяло цьогоріч під час проведення акції «Отчий ліс» знову довело, що бойки таки «майстри на всі руки».

Неабиякий ажіотаж викликала виставка макетів дерев’яних церков вихідця з с.Біличі, а нині жителя Львова, Михайла Яськовича. Автор з максимальною точністю відтворює дерев’яні храми Львівщини, більшість з яких  вже назавжди втрачені. Черговою колекцією, цього разу – монет, дивував гостей ще один житель Білич – майстер сакрального мистецтва, художник та колекціонер Степан Муряш.

З технікою вишивки та традиційними узорами, якими користувались наші бабусі та прабабусі, познайомила відвідувачів виставка Старосамбірського історико-краєзнавчого музею. Продовження ж цих традицій та вплетені в них сучасні мотиви відображали роботи вишивальниці з Боршевич – Оксани Ганкевич.

Поширені з давніх-давен і до сьогодні на теренах нашого краю бджолярство, ковальство, лозоплетіння демонстрували пасічники Старосамбірщини, коваль Володимир Гриб з Тершова, різноманітні плетені вироби Мирона Коваля з Хирова.

З нашими видатними ж «майстрами слова» знайомила гостей Центральна районна бібліотека, представивши виставку «Письменники Старосамбірщини». Нижанковицька філія-бібліотека продемонструвала творчий доробок нашого славного земляка Володимира Шагали, етнографа, фольклориста, заслуженого працівника культури України. Його різдвяні шопки зірки відомі всій Україні

«Солодкими мріями» з любителями солодощів охоче ділились представники Добромильської філії Нижанковицького профліцею під керівництвом Віри Варш, нагадуючи всім, що кулінарія і кондитерська справа зокрема теж мистецтво.

Та найбільшу радість і гордість, мабуть, викликали виставки робіт шкіл району, бо вселили впевненість, що Старосамбірщину буде кому прославляти і в найближчому і подальшому майбутньому, а вереничка  відомих дітей цієї землі вже зовсім скоро поповниться новими іменами. Талановиті учні Стрілківської та Добромильської шкіл-інтернатів, загальноосвітніх шкіл Великої Сушиці, Торганович, Хирова, гуртківці Старосамбірського центру дитячої та юнацької творчості, студенти Нижанковицького профліцею та їх натхненники й наставники, вихователі та вчителі, знову промовисто продемонстрували, що в умілих руках будь-які підручні матеріали перетворюються у неймовірні витвори мистецтва.

А от відкрити в собі приховані таланти мали можливість всі бажаючі, взявши участь у майстер-класах, що діяли в межах містечка ремесел. З технікою канзаші знайомила учасників учитель з Великої Сушиці Оксана Туряб та її вправна учениця Ірина. Дівчатка, які взяли участь в цьому майстер-класі, визнали, що результат вартий тої кропіткої праці, що вимагає дане мистецтво. Звісно, адже так приємно прикрасити свої пишні коси заколочками та гумками, створеними власноруч, додати родзинку до звичного аксесуару.

Творити красиві солодкі букети вчила всіх охочих майстриня з Чапель Оксана Стецик. Чимало діток з різних куточків Старосамбірщини з блиском в очах везли своїм матусям красиві яскраво-червоні троянди з солодким сюрпризом всередині. Щиро дивуючись, як з однакових заготовок у кожного квітка інша, особлива, кожен висловлював твердий намір зробити такі ж ще для бабусі, сестри чи подруги.

Отож, Старосамбірська районна рада висловлює щиру подяку всім митцям, майстрам, умільцям, які долучились зі своїми виставками до акції «Отчий ліс», даруючи нам можливість поринути в чарівний світ мистецтва.

20170422_110238 image-0-02-05-288c10c8c180315536a6eb95cf5a1b7e70bbe1b747ca9d20760f8a0477775921-V 20170422_110427 image-0-02-05-cfeafc47bd6273efb6c3db5bfd22556dd90a79fac1ed0e6dadfc90bd74b4ebf1-V20170422_110457 (2)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Переглядів: 405