ГОЛОВНІ ПОДІЇ РАЙОНУ
Брифінг з питань сплати земельного податку громадянами
Дата новини: 2016-11-29

екоДнями в Старосамбірському відділенні Самбірської ОДПІ відбувся брифінг з питань сплати земельного податку громадянами. Завідувач сектору доходів і зборів з фізичних осіб Віктор Дмитрук проінформував присутніх, що  платниками земельного податку є, зокрема, власники земельних ділянок та землекористувачі, а об’єктами оподаткування – земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні. Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.

Звернув увагу на своєчасність сплати земельного податку та відповідальність у разі порушення термінів.

 Законодавством для фізичних осіб передбачено низку пільг щодо сплати земельного податку. Зокрема, відповідно до  ст.281 Податкового кодексу України від сплати земельного податку звільняються: інваліди першої і другої групи; фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років; пенсіонери (за віком); ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи. Для зазначених осіб надаються пільги на одну земельну ділянку кожного виду в межах норм, установлених Земельним кодексом. Земельний податок фізичні особи сплачують протягом 60 днів із дня вручення податкового повідомлення-рішення.

 За словами Віктора Дмитрука , якщо податкове повідомлення – рішення громадянин не отримав, то має право звернутися до податкової інспекції за місцем розташування земельної ділянки.

28/11/2016

 

Начальник Самбірської ОДПІ                                                          І.В. Малецький

Переглядів: 298