ГОЛОВНІ ПОДІЇ РАЙОНУ
Делегація із Старосамбірщини взяла участь у Всеукраїнській конференції про вдосконалення законодавства стосовно людей з інвалідністю
Дата новини: 2015-08-19

Участь в даній конференції взяла і делегація із Старосамбірщини за сприяння Старосамбірської районної ради. Делегацію очолила голова Старосамбірської районної асоціації інвалідів Галина Литвак. Зокрема, вона наголосила, що Всеукраїнська конференція, яка відбувається в ці дні у Львові проводитиметься на тему: „Про концепцію удосконалення чинного законодавства та нормативно-правових актів стосовно людей з інвалідністю відповідно до вимог Конвенції ООН про права інвалідів та нової державної політики”.

Конференція розпочалася 18 серпня, у сесійній залі Львівської обласної ради і триватиме упродовж трьох днів. У ній беруть участь лідери громадського руху інвалідів України, керівники регіональних і місцевих організацій інвалідів.

Метою конференції є привернення уваги суспільства до людей з інвалідністю, підготовка спільних пропозицій органів влади та громадських організацій щодо вироблення концепції вдосконалення чинного законодавства та нормативно-правових актів стосовно людей з інвалідністю.

Організаторами конференції виступили Всеукраїнська організація інвалідів „Союз організацій інвалідів України” та Львівська обласна асоціація інвалідів ВОІ СОІУ при сприянні Міністерства соціальної політики України.

Вітаючи учасників конференції, заступник голови Львівської обласної ради Валерій П’ятак, зокрема, відзначив: „На рівні області ми намагаємося зробити ще додатково щось, щоб підтримати насамперед людей, які є членами громадських організацій інвалідів. До цього на Львівщині діяла Комплексна програма соціального захисту та реабілітації інвалідів. Зараз Львівська обласна рада затвердила Обласну комплексну програму правового захисту, соціальної підтримки і реабілітації людей з інвалідністю на 2015 – 2018 роки. Тобто Львівська обласна рада готова виділяти і фінансовий, і організаційний ресурси. Але найкраще реалізовуються ті ідеї, ефективно використовуються ресурси, коли ці ідеї виходять від самих громадських організацій, коли вони частково знаходять організаційні ресурси, а ми ще додаємо до цих ресурсів. Багато зроблено на Львівщини за рахунок досвіду, який ми отримали від наших колег та друзів із Польщі, Канади тощо”.  

Перед присутніми також виступили голова Всеукраїнської організації інвалідів „Союз організацій інвалідів України” Василь Назаренко, перший заступник голови ВОІ „Союз організацій інвалідів України” Леонід Тарасенко, заступник голови Львівської ОДА Юрій Підлісний, а також Галина Литвак, яка поділилася досвідом Старосамбірщини щодо сприяння у реалізації прав інвалідів у нашому районі. 

Переглядів: 378