ГОЛОВНІ ПОДІЇ РАЙОНУ
День прапора
Дата новини: 2014-08-22

Кожен народ, маючи свою історію, має і свої історичні святині – герб, прапор, гімн. Символіка є втіленням боротьби за самовизначення, це – історичне надбання народу, частка його етнокультури.

Український національно-державний прапор прийшов до серця нашого народу тернистими шляхами буття. Під час історичних звершень він ставав символом боротьби за національні та соціальні права.

Історія нинішнього синьо-жовтого прапора дуже давня. Починаючи з часів хрещення Русі, ці кольори завжди були присутні на прапорах Української держави різних століть. Приблизно в тому ж варіанті, як ми бачимо його зараз, український прапор було піднято у Львові в червні 1848 року.

Під його знаменом ми йшли до проголошення самостійної Української держави.

Український національний прапор має здатність кликати не тільки на урочисті мітинги і свята, а й на боротьбу за свободу і честь нації. Це наш історичний дух, наша совість і наша незламність, це вічно жива пам’ять і вічна мрія нашого народу.

Сьогодні, коли на Сході країни ведуться воєнні дії і молоді хлопці протистоять зовнішній агресії, прапор України стає не просто державним символом, він набуває особливого значення. Мить, коли піднімається Державний Прапор України над звільненою окупованою територією – це момент піднесення, який сповнює серця гордістю. Солдати гинуть і отримують поранення, але вірять, що саме національний символ України принесе їм успіх й допоможе досягти довгоочікуваної перемоги. Недарма синій колір є  символом мирного неба над головою.

Ставмося шанобливо до державного прапора, адже під цим знаменом віддають життя найкращі сини України. Ми повинні пам’ятати, що зневага до прапора розглядається як посягання на честь нації та держави.

Кольори нашого прапора тільки дають надію. Все ж інше залежить від нас. Успіх там, де свідома нація. Тож нехай синьо-жовтий стяг завжди гордо майорить над Україною та стане надійним оберегом у всіх наших справах та помислах!

СЛАВА УКРАЇНІ!    ГЕРОЯМ СЛАВА!

Голова Старосамбірської районної ради                                               Орест БОНК

До уваги громадськості Старосамбірщини ПРОГРАМА на 23 серпня – День Прапора України (м.Старий Самбір, пл. Ринок)

12.00 год. – урочиста церемонія підняття Державного прапора України 12. 00 год. –  Панахида за загиблими  за волю України 12.30 год. – Панахида на могилі Героя Небесної Сотні Богдана Сольчаника та воїнів УПА 14.00 год. – Панахида на могилі воїнів УПА в с.Торчиновичі З нагоди відзначення  Дня Прапора України – 23 серпня та  Дня незалежності України – 24 серпня , молодь ГО «Майдан» Старосамбірщини  спільно з Старосамбірською районною радою  виступили  з ініціативою організувати акцію «Український прапор в кожній оселі».

Закликаємо всіх патріотів  України долучитися до даної Акції, придбати до Дня Прапора України стяг та вивісити його у своєму вікні.

По закінченні акції «Український прапор в кожній оселі» пропонуємо зібрати всі стяги й передати їх в зону АТО, де хлопцям так бракує національної символіки, яка має велике значення для отримання перемоги!

Переглядів: 483

Коментарі новини: «День прапора»