Гучна файна бойківська забава в рамках етнофестивалю «Карпатія» лунала над Старосамбірщиною 10 вересня, яка зібрала на горі Сторожні сотні людей.
Учасників фестивалю привітали організатори голова районної ради Тетяна Терлецька та голова райдержадміністрації Орест Бонк, голова Тершівської сільської ради Зеновій Головчак а також почесний гість Фестивалю та меценат депутат Львівської обласної ради Михайло Гичка.
Закликав всіх до гуляння голос трембіти (трембітар Михайло Дякун). Далі атмосферу бойківського свята підхопили сопілкарі Тершівської ЗСШ. Талановиті учні цієї ж школи під керівництвом Світлани Раставецької продемонстрували присутнім один день з сільського життя. Глядачі щиро сміялись, а хтось, можливо в колоритних образах, створених юними акторами, впізнав себе.
Не менш позитивних емоцій подарували гості зі Львова – юні учасники фольклорного вокального колективу «Джерело» під керівництвом Неоніли Грищенюк.
Неймовірним автентичним співом порадував присутніх колектив «Надвечір’я» з Великої Лінини. Не сидіти на місці змушували учасників фестивалю найкращі колективи Старосамбірщини: «Веселі лози» та «На драбині», «Моцні бойки», «Заспів», «Гуляй-дана», «Прикарпатські Бескиди», «Троїсті музики з Добромиля», а також Володимир Коциловський та неперевершена виконавиця бойківських коломийок Марія Свястин. Файний настрій привезли на фестиваль і гості з Самбірщини «Вечірній Самбір» та Василь Гамар, який вразив всіх майстерною грою на традиційних музичних інструментах: дводенцівці, сопілці, наї і зозульці.
А головною родзинкою забави стало справжнє бойківське весілля у виконанні колективу Народного дому села Стара Ропа.
Сльози від сміху з’являлись в учасників фестивалю під час виступу народного артиста України, уродженця Старосамбірщини Євгена Федорченка, який знову подарував землякам низку своїх чудових гуморесок. Веселими оповідками розважала глядачів і Наталя Кузьмяк з села Чаплі.
Справжніх бойків визначали у конкурсах на наймоцніших танцівників коломийки та знання бойківського діалекту. Переможці отримали від організаторів гарні подарунки: сушені дари прикарпатських лісів в кошичках від місцевих майстрів В. Сигіна з Торганович та М. Коваля з Хирова. Треба відмітити, що учасниці колективу «Надвечір’я» довели, що не тільки гарно співають, а й добре танцюють, та так, що молодим можуть дати фору.
Гаряче й емоційно зустріли на фестивалі ще одного гостя – львівського виконавця й композитора Назара Савка та його колектив «Джерело». Запальний виступ дівчаток та Назара змусив підвестися й танцювати всіх присутніх незалежно від віку та незважаючи на те, що насичений подіями день добігав кінця.
“Керували всім тим парадом” чарівні жваві з гарним почуттям гумору ведучі Оксана Петрівська та Іван Кілик.
А завершила цю файну забаву традиційна грандіозних розмірів бойківська ватра.