ГОЛОВНІ ПОДІЇ РАЙОНУ
Голова Старосамбірської районної ради Тетяна Терлецька взяла участь в роботі Вищої школи публічного лідерства
Дата новини: 2019-02-22

20 лютого поточного року голова Старосамбірської районної ради Тетяна Терлецька взяла участь в роботі Вищої школи публічного лідерства, яка стартувала 18 лютого та працюватиме впродовж п’яти днів.
Власне 20 лютого – це третій день роботи школи, присвячений темі «Як побудувати успішну громаду. Досвід громад». Відтак Тетяна Іванівна представила присутнім своє бачення та власний досвід розвитку районів.
Основний меседж її доповіді – «можна і потрібно розвиватись навіть, незважаючи на дотаційнісь бюджетів». Свою формулу успіху на шляху до розвитку району Тетяна Терлецька представила як поєднання п’яти основних складових, а саме:
Системний підхід. Стратегія + Одночасний розвиток всіх сфер + Міцне партнерство. Проектна діяльність + Активізація громад + Виховання майбутніх лідерів.
Отож слухачам було презентовано основні стратегічні цілі Стратегії сталого розвитку Старосамбірського району до 2020 року, яка по суті є основним дороговказом при прийнятті управлінських рішень, напрацюванні цільових програм тощо. Представлено також структуру районних цільових програм, яка покликана сприяти розвитку всіх сфер суспільного життя. Варто відмітити, що в структурі цільових програм Старосамбірського району найчисельнішими за кількістю та обсягами фінансування є програми соціальної сфери та розвитку. Важливо при цьому, що за обсягами фінансування 2018 року лідирують програми розвитку. Чільне місце у загальній структурі займають також програми розвитку спорту та культури.
Майбутнім лідерам Тетяна Іванівна наголосила, що «один в полі не воїн» і запорукою кожного успіху, кожного важливого кроку на шляху до розвитку є міцне партнерство. В розрізі Старосамбірської районної ради таке міцне партнерство налагоджене у напрямку транскордонної співпраці з адміністративними одиницями Республіки Польща, зокрема Бещадським та Перемишльським повітами, у сфері міжрегіональної співпраці – із Сватівським районом Луганської області та Великоберезнянським Закарпатської області. Ефективною є співпраця районної ради із АОМС «Єврорегіон Карпати-Україна», ЛНУ ім. Івана Франка, РЛП «Верхньодністровські Бескиди», а також із громадськими організаціями “Старосамбірщина 3000”, “Агенція регіонального розвитку Головецької сільської ради” . При цьому така співпраця постійно розширюється структурно, кількісно, якісно. 
І власне саме таке міцне різноформатне та різнопланове партнерство є основою для успішної проектної діяльності, яке якраз і є на даний час найвагомішим джерелом інвестицій в наш район для вирішення найнагальніших проблем і питань, найсильнішим поштовхом для подальшого розвитку. Про що промовисто свідчить сума 77 395,791 тис. грн., освоєних в рамках участі в конкурсах, проектах та програмах коштів за минулий звітний період, з яких 70 821,599 тис. грн. – кошти обласного та державного бюджетів, 2 267,949 тис. грн. кошти – спонсорів та громад, 4 306, 195 тис. грн. – кошти районного та місцевих бюджетів. 
Вагомим досягненням роботи в даному напрямку, звісно є те, що Старосамбірщина протягом останніх трьох років входить в число лідерів із кількості поданих та реалізованих проектів в обласному конкурсі проектів місцевого розвитку, що дало змогу нашим громадам суттєво покращити стан соціальної інфраструктури. Результатом ж транскордонної співпраці стали з міжнародні проекти, які реалізовуються на території нашого району в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020, що фінансується Європейським Союзом в рамках Європейського інструменту сусідства. 
Не менш важливою складовою успішного розвитку є робота в напрямку активізації участі жителів громад у суспільному житті, адже без підтримки громадян, без їх безпосередньої участі в життєдіяльності міста, села, району, держави жодна влада, жоден лідер з найкращим набором якостей не може бути достатньо ефективним. Робота в цьому напрямку Старосамбірською районною радою проводиться через проведення різноманітних конкурсів, конференцій, семінарів, через залучення представників громад, народних умільців та митців у фестивалях та інших заходах, що організовуються районною радою тощо. 
І, звичайно, якщо говорити про сталість розвитку та перспективи, не можна не думати про майбутніх лідерів, якими, як завжди наголошує Тетяна Іванівна, не народжуються, а стають. А відтак представила досвід Старосамбірської районної ради виховання майбутніх лідерів, який успішно впроваджується на теренах Старосамбірщини з 2016 року шляхом проведення конкурсу серед учнівських парламентів «Думай глобально – дій локально». За три роки існування конкурсу учні подали 24 проекти різної тематики, в яких учні висвітлювали важливі для них проблемні питання та шляхи їх вирішення, тричі в районній раді в День місцевого самоврядування урядували учні-переможці. А головне, спільно з учнівським парламентом ЗСШ І-ІІІ ступенів села Стрільбичі підготовано та успішно реалізовано в рамках обласного конкурсу проектів місцевого розвитку проект «Облаштування відпочинкового майданчика для дітей та молоді у селі Стрільбичі». Цього ж року спільно з учнівським парламентом ЗЗСО І-ІІІ ступенів – ліцею села Стрілки, підготовано та подано на конкурс проект «Придбання меблів та обладнання для облаштування зони комфорту у вестибюлі ЗЗСО І-ІІІ ступенів – ліцей с. Стрілки», який, маємо надію, ввійде в число переможців та буде реалізований.
Підсумувати хочемо мудрістю Сократа: «Хто хоче – шукає можливості, хто не хоче – шукає причини…», якою в своїй роботі щоденно керується Тетяна Терлецька та закликає до цього інших.

52759691_640404186388642_5569824262170083328_n

52510853_640404376388623_4169346344474902528_n 52543555_640404386388622_3047202953468313600_n

Переглядів: 158