ГОЛОВНІ ПОДІЇ РАЙОНУ
Ікони Старосамбірщини XIV-XVI століть зі збірки Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького
Дата новини: 2015-04-27

У книзі вперше здійснено огляд іконопису Старосамбірщини XIV-XVI ст., дотепер відомого за порівняно невеликою частиною збережених творів. Основна увага зосереджується на іконах колекції Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького, що містить найбільший фонд пам»яток цього району. Ікони музейної збірки презентує альбомна частина та каталог. Розглядаються також ікони інших музеїв та приватних колекцій. Ікони Старосамбірщини аналізуються в контексті історії українського іконопису, робляться спроби систематизації творів за стилістикою, індивідуальними почерками майстрів, уточнюється їх атрибуція тощо. Кращі здобутки іконопису Старосамбірщини того періоду належать до помітних явищ української культури. Немало з них правомірно відносять до надбань світового сакрального мистецтва. Книга адресується знавцям і поціновувачам українського мистецтва та має на меті доповнити ще недосліджені сторінки національної культури.

Марія Гелитович. Ікони Старосамбірщини XIV-XVI століть зі збірки Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького. – Львів, Свічадо, 2010. – 240с.

Переглядів: 266

Коментарі новини: «Ікони Старосамбірщини XIV-XVI століть зі збірки Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького»