ГОЛОВНІ ПОДІЇ РАЙОНУ
Створення національного природного парку «Королівські Бескиди» на території Старосамбірського району
Дата новини: 2018-07-13

Старосамбірська районна рада рішенням від 5 червня 2018 року №403 клопоче перед Міністерством екології та природних ресурсів України щодо погодження створення національного природного парку «Королівські Бескиди» на території Старосамбірського району та звернулась з проханням ініціювати процес підготовки проекту створення і організації майбутнього національного природного парку, погодження площі території та подання відповідного клопотання до Адміністрації Президента України.

Однією з основних причин, що спонукає до необхідності створення НПП це хижацьке вирубування лісу на території Старосамбірського району.

Жителі населених пунктів Старосамбірського району в останні роки зіткнулися з надмірною активністю лісогосподарських підприємств щодо вирубки лісу. Зібрана інформація свідчить, що розміри вирубок зросли в рази і загрожують екологічній катастрофі. Знищення лісу негативно відображається не тільки на масштабності повеней в районі, а також на кліматі та екосистемі всієї України. Вирубкою лісу займається приватний комерсант, який на чисельних пилорамах проводить не зовсім законну підприємницьку діяльність. Масові звернення жителів різних населених пунктів до Старосамбірської районної ради призвели до прийняття рішення районної ради щодо мораторію на проведення суцільних рубок на території району. За результатами круглих столів, проведених районною радою з головами сільських рад, громадськості, масових звернень жителів району Львівська обласна рада ініціювала створення  національного природного парку на території  Старосамбірського району.

Під створення національного природного парку «Королівські Бескиди» заплановано площу  8997 га, на території Старосамбірського району в структурі Міністерства екології та природних ресурсів України, з вилученням лісових земель у землекористувача КП «Старосамбірське ДЛГП «Галсільліс» ,а саме:

 Старосамбірське лісництво загальною площею 4297 га. та Дністрянське лісництво загальною площею 4700 га.                                                                                                    

Майбутній національний парк матиме важливе значення як ключовий елемент екомережі як в межах держави, та і в транскордонному аспекті, оскільки територія Старосамбірського району межує з Республікою Польща.

За умови створення національного природного парку “Королівські Бескиди”  громада Старосамбірщини отримає такі переваги:

 • чисте довкілля, збереженість природних ресурсів;
 • збереженість культурних та господарських традицій;
 • невиснажливе використання лісових ресурсів шляхом переведення лісів із категорії експлуатаційних у категорію природоохоронних (насамперед, відміна рубок головного користування);
 • нові робочі місця (орієнтовно 40 – 60);
 • сучасний новий еколого-просвітницький центр;
 • надходження в місцеві бюджети з державного бюджету (установа загальнодержавного значення);
 • сприяння розвитку туризму;
 • розвиток підприємництва, пов’язаного з екотуризмом, в тому числі сімейного бізнесу, підприємництва, пов’язаного з екотуризмом, насамперед, будівництво мініготелів, кемпінгів, сільських екоосель;
 • увагу світової спільноти, інвестиційну привабливість території;
 • якісну екологічну освіту та екологічне виховання, до якого планується залучити церкву.
 • стимул для розвитку нових контрольно-пропускних пунктів на кордоні з Республікою Польща (перехід біля с.Мшанець );
 • збереження історико – архітектурних пам’яток;
 • розвиток інфраструктури природоохоронних об’єктів, в тому числі під’їзних доріг;
 • збереження та відновлення фауни та флори;
 • зменшення самовільних рубок;
 • зменшення кількості нелегальних лісопильних об’єктів.

Переконані, що робота  по створенню національного природного парку є вкрай необхідною для збереження навколишнього природного середовища на території Старосамбірського району.

 36865296_2116254005285983_2731425348569792512_n

 

Переглядів: 194