ГОЛОВНІ ПОДІЇ РАЙОНУ
Інструкція з видачі лікарняного змінилася: хто видає лікарняний під час самоізоляції, обсервації, карантину
Дата новини: 2020-05-12

Наказом Міністерсва охорони здоров’я  України від 27.04.2020 № 963 затверджено зміни до                   ” Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян”.

Зміни передбачають наступне:

  1. Видають та продовжують лікарняний листок тільки після особистого огляду хворого лікуючим лікарем (фельдшером). Про що лікар робить відповідний запис у медичній карті амбулаторного чи стаціонарного хворого з обґрунтуванням тимчасової непрацездатності.
  2. На період проведення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), а також локалізацією та ліквідацією її спалахів та епідемій в Україні, листок непрацездатності може відкривати лікар первинки на підставі звернення та опитування хворого за допомогою засобів телефонного зв’язку або інтернет-телефонії. У медичній карті амбулаторного хворого повинен бути обов’язково відповідний запис.
  3. На період тимчасового відсторонення від роботи осіб, робота яких пов’язана з обслуговуванням населення та які були в контакті з інфекційними хворими або є бактеріоносіями, у разі неможливості тимчасово перевести за згодою на іншу роботу, не пов’язану з ризиком поширення інфекційних хвороб, листок непрацездатності видає лікар-інфекціоніст або лікуючий лікар на підставі результатів досліджень лабораторних центрів МОЗу.
  4. На період перебування застрахованої особи в самоізоляції, обсервації, в тимчасових закладах охорони здоров’я (спеціалізованих шпиталях), у закладах охорони здоров’я, а також на самоізоляції під медичним наглядом у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), крім хворих осіб, листок непрацездатності видає лікуючий лікар на строк, визначений законодавством та галузевими стандартами у сфері охорони здоров’я.

MedLystNepracezdatnosti18

Переглядів: 77