ГОЛОВНІ ПОДІЇ РАЙОНУ
Круглий стіл на тему: «Задоволення трудових потреб та пропозицій на ринку праці Старосамбірського району»
Дата новини: 2017-11-07

Сьогодні, у кабінеті голови районної ради відбувся круглий  стіл на тему: «Задоволення трудових потреб та пропозицій на ринку праці Старосамбірського району».

З вітальним словом до всіх присутніх звернулись голова Старосамбірської районної ради Т. Терлецька та голова Старосамбірської РДА О.Бонк, які зазначити про важливість окресленої проблеми.  Адже дефіцит робітничих професій на ринку праці спостерігається не лише у нашому районі, але й має загальнодержавну тенденцію. Такі професії як швачка, сантехнік, столяр, тракторист є гостро затребуваними. Низький престиж професійно-технічної освіти і недостатня інформованість населення про можливість реального працевлаштування на приватних підприємствах, призводить до жахливого дисбалансу між попитом і пропозицією у даній сфері послуг.

Директор  Старосамбірського районного центру зайнятості Гриценко С.І. навела статистику професійних потреб ринку праці Старосамбірщини та динаміку звернень громадян за допомогою у працевлаштуванні.

В межах дискусії представники департаменту освіти і науки ЛОДА, на чолі з заступником директора І. Гайдуком,  порушили питання нової стратегії розвитку професійно-технічної освіти та готовності до змін, з можливістю створення навчально-практичних центрів та  активним залученням потенційних роботодавців, а в.о. директора ДПТНЗ «Нижанковицький  професійний ліцей» І. Бахівський зазначив про низький престиж професійно-технічної освіти і потребу в оновленні навчальної бази.

Присутні преставники бізнес-структур Старосамбірщини ТОВ «Норбілк Агрі», ТзОВ «Чумак» та ТОВ «Укрлісхолдинг» виявили готовність активної взаємодії з професійно-технічними навчальними закладами району задля зменшення дефіциту працівників.

У підсумку, усвідомлюючи необхідність спільних дій, спрямованих на підвищення рівня професійно-технічної освіти району та покращення професійного забезпечення ринку праці Старосамбірщини, було підписано меморандум про співпрацю та партнерство між департаментом освіти і науки Львівської ОДА, Старосамбірською районною радою, Старосамбірською райдержадміністрацією, Старосамбірським районним центром зайнятості,  ДПТНЗ “Нижанковицький професійний ліцей” та бізнес-структурами району: ТОВ «Норбілк Агрі», ТзОВ «Чумак», в якому сторони-підписанти задекларували намір спрямувати зусилля на ефективне співробітництво щодо взаємодії та координації діяльності суб’єктів владних повноважень, ПТНЗ та бізнес-структур району з метою  задоволення трудових потреб та пропозицій на ринку праці Старосамбірщини і отримання позитивного результату в соціальних змінах території. Основними заходами меморандуму, окрім координації і моніторингу, визначено розроблення районної програми  щодо підвищення кадрового потенціалу та забезпечення дефіцитними професіями на ринку праці Старосамбірського району. Разом з тим, голова Старосамбірської районної ради Т. Терлецька виступила з пропозицією до департаменту освіти і науки ЛОДА створити на базі ДПТНЗ “Нижанковицький професійний ліцей” пілотний центр професійної освіти з дуальною формою навчання.

20171107_130024 20171107_130033 20171107_130056 20171107_130108 

Переглядів: 292