ГОЛОВНІ ПОДІЇ РАЙОНУ
«Лептоспіроз» – небезпечне інфекційне захворювання
Дата новини: 2017-05-11

В січні місяці 2017р на Старосамбірщині на території Тарнавської сільської ради був зареєстрований випадок захворювання на лептоспіроз, яке відноситься до  небезпечного інфекційного захворювання. Старосамбірським міжрайонним відділом лабораторних досліджень ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України» проводились  заходи по епідрозслідуванні і нерозповсюдження (ліквідації) інфекції. Перенощиками даного захворювання  є щурі та мишоподібні гризуни. В зв’язку з не проведенням масової дератизації в населених пунктах району, об’єктах торгівлі, громадського харчування, дитячих навчальних закладах та ін.  може стати причиною  виникнення повторного зараження людей  на лептоспіроз. «Лептоспіроз – небезпечне інфекційне захворювання»

Що таке лептоспіроз і хто є збудником хвороби ?

Лептоспіроз або водяна гарячка – гостре інфекційне захворювання людей та тварин. Збудник лептоспірозу –лептоспіра, рухливий мікроорганізм спіралеподібної форми, який довго зберігається у вологому грунті (270 днів), водоймах, харчових продуктах. Згубно на лептоспіру діють дезінфікуючі засоби, кислоти, луги, випромінювання.

Хто є джерелом лептоспірозної інфекції ?

Джерелом інфекції є хворі і ті, що вже перехворіли, сільськогосподарські , домашні, дикі тварини, а також дрібні ссавці та комахоїдні, які самі не хворіють, але виділяють збудника в довкілля. Зараження від хворої людини, практично, не спостерігається.

 Які шляхи передачі лептоспірозу?

З сечею тварин лептоспіра потрапляє в грунт, водойми, криниці (особливо під час повені), де зберігає свою життєдіяльність тривалий час. Щурі та мишоподібні гризуни можуть заражати і харчові продукти. Людина інфікується при купанні у заражених водоймах або при вживанні сирої води, (особливо з невідомих джерел), забруднених харчових продуктів, при догляді за хворими тваринами. Лептоспіри можуть проникати в організм не тільки через шлунково-кишковий тракт, але і через пошкоджену шкіру та слизові оболонки, не залишаючи на місці проникнення змін. Майже всі випадки захворювань виникають внаслідок недотримання правил особистої гігієни. 

Які ознаки лептоспірозу?

Розрізняють безжовтяничну та жовтяничну форму лептоспірозу. Хвороба починається гостро, із загальної слабкості,підвищення температури до 39-40 градусів. З’являється біль голови, м’язеві болі, особливо в литках, а згодом у м’язах спини, потилиці, шиї, живота. Іноді з’являється геморагічний висип на нижніх кінцівках, спостерігаються крововиливи у склеру , кон’юктиву, шкіру. Знижується артеріальний тиск, вражається серцевий м’яз, може розвинутись гостра недостатність кровообігу. При жовтяничній формі жовтяниця починається поступово від ледь помітної до інтенсивної на протязі тижня. Сеча набуває темного кольору. Печінка, селезінка збільшується, спостерігаються ознаки ураження нирок.

Який прогноз хвороби?

При відсутності ускладень, прогноз ,як правило, сприятливий. Можливими ускладненнями є : ураження очей, недостатність нирок, пневмонія, міокардит, недостатність кровообігу. При пізньому звертанні за медичною допомогою та важкому перебігу летальність (смертність) може досягнути 30-35 %.

Як вберегти себе від захворювання на лептоспіроз?

 Щоб не захворіти на лептоспіроз необхідно:

-дотримуватись правил особистої гігієни ,мити руки перед вживанням їжі;

-не купатись у забруднених водоймах;

-не можна мити посуд, овочі та фрукти брудною водою,

-воду і харчові продукти з осередку можна вживати тільки після термічної обробки,

-знищувати щурів та мишей, не допускати забруднення гризунами харчових продукті та питної води,

– захищати  житло, склади, комори та ін. об’єкти від проникнення в осередину цих гризунів, харчові відходи слід збирати в герметично закриті ємкості.

 

Дератизацією  (знищенням гризунів) та профілактичною дезінфекцією у Старосамбірському районі займаються спеціалісти ДУ “Старосамбірський міжрайонний відділ лабораторних досліджень МОЗ України”.

Для укладання угод на виконання вище зазначених робіт просимо громадян, керівників установ і організацій звертатись за адресою:

м. Ст. Самбір вул. Л.Українки, 7.

 Виконання всіх зазначених заходів дасть змогу запобігти захворюванню на лептоспіроз.

 

Завідувач Старосамбірського
міжрайонного відділу лабораторних
досліджень ДУ «Львівський
обласний лабораторний центр
МОЗ   України»                                                             Брезецька С.В.

Без названия (1)

 

 

Переглядів: 305