ГОЛОВНІ ПОДІЇ РАЙОНУ
Механізми дії Кіотського протоколу на Старосамбірщині
Дата новини: 2012-05-10

Проблема глобального потепління, що спровоковано зростанням антропогенного впливу людства на планету та шаленими викидами парникових газів у атмосферу, вже давно не є новиною для нашого суспільства, проте далеко не всі розуміють справжній рівень загрози, а ще менша частина суспільства є обізнаною з механізмами їх запобігання.
Першою ластівкою у цьому питання на теренах Старосамбірщини стало напрацювання та подання на розгляд Державному агентству екологічних інвестицій перелік пропозицій щодо здійснення заходів, пов”язаних з реалізацією Проекту цільових екологічних (зелених) інвестицій і виконанням зобов”язань сторін Кіотського протоколу до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату, розроблений спільно Старосамбірською районною радою та Старосамбірською РДА (про що наші шановні читачі малу змогу дізнатись з попередніх публікацій на сайті www.sts-rrada.gov.ua)
Нагадаємо, що ініціатором напрацювання проектних пропозицій виступив депутат Старосамбірської районної ради Володимир Вишиваний, внаслідок чого, при плідній роботі представників депутатського корпусу р/р, Старосамбірської районної ради,  РДА та їх структурних підрозділів, був проведений величезний обсяг робіт, а саме: вироблення дефектних актів поданих об»єктів, подання характеристики з фото реального стану обраних закладів, підсумкові дані  по фасадах і віконних системах, інформація щодо  утеплення горищ закладів, технічного стану дахового перекриття існуючих будівель, переведення всієї наявної документації в цифровий варіант тощо. В результаті всіх вищезазначених  заходів було заплановане здійснення капітальних ремонтів (енергозбереження з метою зменшення викидів парникових газів) у 53 об”єктах соціальної сфери Старосамбірського району. Станом на 15 квітня 2012 року, державну експертизу у м. Києві пройшли  16 об»єктів : 14 закладів освіти і 2 заклади охорони здоров»я району на загальну суму близько 55 млн.грн.
Завантажити перелік об”єктів
У квітня поточного року, у Міністерстві екології та природних ресурсів України за участю представників Японії відбулося підписання угод про попередній перелік об»єктів Кіотського протоколу, де Старосамбірський район мають можливість представляти чотири проекти: Капітальний ремонт Стрілківської школи-інтернату I-III ст. (утеплення фасадів,покрівлі, заміна вікон та дверей) , Капітальний ремонт Стрілківської загальноосвітньої школи I-III ст. (утеплення фасадів,покрівлі, заміна вікон та дверей), Капітальний ремонт Хирівської загальноосвітньої школи I-III ст. (утеплення фасадів,покрівлі, заміна вікон та дверей) та Капітальний ремонт Хирівської гімназії-інтернату I-III ст. (утеплення фасадів,покрівлі, заміна вікон та дверей) на загальну суму більше  17 млн. Остаточна версія переліку повинна пройти затвердження уже у Японії.
Про долю цих і інших об»єктів дізнавайтесь на сторінках нашого сайту.

Довідково:  Першою міжнародною угодою щодо проблеми глобального потепління стала Рамкова конвенція ООН зі зміни клімату. Документ, ратифікований 195 країнами світу та містить загальні цілі і принципи об»єднання світової спільноти для вирішення проблеми зміни клімату. У 1997 році було укладено так званий Кіотський протокол, який став логічним та юридичним продовженням конвенції. Згідно з вимогами протоколу, ті країни світу, які ратифікували його та відносно яких він вступив у силу, повинні обмежити викиди парникових газів у 2008—2012 роках на певний відсоток порівняно з рівнем 1990 року, загалом на близько 5%.

Переглядів: 405

Коментарі новини: «Механізми дії Кіотського протоколу на Старосамбірщині»