ГОЛОВНІ ПОДІЇ РАЙОНУ
На Старосамбірщині проводиться акція «Дні профілактики та раннього виявлення раку шийки матки та грудної залози»
Дата новини: 2017-10-17

В Україні слово «рак» сприймається пацієнтами як вирок. Однак, важливо пам’ятати, що своєчасне виявлення та розпочате лікування – реальний шанс одужати.

Для запобігання та своєчасного виявлення передпухлинних станів та онкопатологій органів жіночої репродуктивної системи, важливими є систематичні профілактичні огляди. Відтак, щорічно проводяться «Дні профілактики та раннього виявлення патології шийки матки та грудної залози». У нашому районі акція діє  з 9 до 23 жовтня. Жінки мають можливість пройти огляд у лікаря-гінеколога по місцю проживання.

На запит Уряду України Міжнародним банком реконструкції та розвитку спільно з Міністерством охорони здоров’я України та структурними підрозділами обласних державних адміністрацій, відповідальними за охорону здоров’я реалізується комплекс заходів у рамках проекту «Покращення здоров’я на службі у людей». І власне, у рамках субпроекту «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій» для надання високваліфікованої медичної допомоги жінкам  Старосамбірщини за кошти обласного бюджету було придбано кольпоскоп, вартістю 112 тис. грн.. для жіночої консультації Старосамбірської ЦРЛ, три комп’тери , щіточки, гінекологічні дзеркала для жіночих консультацій Старосамбірської ЦРЛ, Добромильської НРЛ, Хирівської МЛ.

            Проведено навчання медичного персоналу.

За кошти Світового банку підключено високошвидкісний інтернет до всіх амбулаторій загальної практики сімейної медицини району, очікуємо на поступлення 15 комп’ютерів для даних установ з метою створення електронного реєстру жіночого населення.

У рамках проведення акції «Дні профілактики та раннього виявлення раку шийки матки та молочних залоз» жінки мають можливість  безкоштовно пройти мамографію у Самбірському міжрайонному скринінговому центрі за адресою м.Самбір, вул..Коперника, 14 Тел.: реєстратура – 0972670265; мамографічний кабінет – 0974420983; 0979249266. Для цього жінкам видають спеціальне іменне запрошення, яке можна отримати у жіночих консультаціях району (м.Хирів, м.Добромиль, м.Старий Самбір).

            Запрошуються жінки Старосамбірщини віком 45-60 років. 

Без названия (1)

Інформує КЗ СРР “Старосамбірська ЦРЛ”

Переглядів: 243