ГОЛОВНІ ПОДІЇ РАЙОНУ
На Старосамбірщині з візитом перебував т.в.о. генерального консула Угорської Республіки Віда Ласло
Дата новини: 2016-03-31

images (8)У вівторок на Старосамбірщині з візитом перебував т.в.о. генерального консула Угорської Республіки Віда Ласло.

Метою приїзду була пропозиція щодо підтримки ініціативи товариства культури львівських угорців зі встановлення пам’ятного знаку на місці колишнього Созанського центрального приймально-розподільчого табору (місце масових поховань військовополонених та цивільних осіб) з подальшим відкриттям там меморіального парку.

Усі фінансові затрати угорська сторона готова взяти на себе, з українського боку – це забезпечити постійний догляд за меморіалом.

В ході обговорення представники районної ради, райдержадміністрації, міської ради та генерального консульства дійшли згоди щодо першочергового відведення земельної ділянки під створення меморіального парку. Наступним кроком буде встановлення обеліску з граніту та облаштування території.

Довідка: Созанський центральний приймально-розподільчий табір існував у роки ІІ-ї світової війни. За неофіційною інформацією в цьому місці захоронено від 3 до 6 тисяч осіб, жертв тоталітаризму.

Переглядів: 315