ГОЛОВНІ ПОДІЇ РАЙОНУ
Напередодні засідання Конкурсної ради, покликаної затвердити перелік мікропроектів
Дата новини: 2016-05-06

images (11)Напередодні засідання Конкурсної ради, покликаної затвердити перелік мікропроектів – переможців обласного конкурсу, хочеться зробити кілька коментарів. Цьогорічний бюджет програми, а це загалом 51 млн. гривень є унікальним в масштабі України і свідчить про стратегічне бачення керівництва обласної ради щодо необхідності підтримки ініціатив громад Львівщини у проектний спосіб. З іншого боку, нечувана до цього часу кількість поданих заявок – понад 1400 свідчить про зміну свідомості місцевих лідерів, громад, представників органів місцевого самоврядування Львівської області, готовність вирішувати місцеві проблеми завдяки кооперації коштів бюджетів різних рівнів, громади і спонсорів. Конкурс був непростим, однак з досвіду оцінки мікропроектів у попередні роки мушу відзначити, що якість заявок покращується, з’являються цікаві ідеї, громади максимально намагаються мобілізувати внутрішні ресурси. Це звісно не рівень європейських проектів, на це мусять зважати як експерти, так і високоповажні члени конкурсної ради, однак завдяки адмініструванню секретаріату конкурсу конкурсного процесу забезпечено прозору системну роботу із незалежного відбору проектів. Безперечно, нема меж досконалості, є певні питання, які потребують урегулювання в майбутньому: як уникнути однакових заявок від районів (а це типова ситуація, коли змінюється лише назва села, а проекти копійовані); яким чином забезпечити одинакові підходи експертів до оцінки мікропроектів (а треба відзначити, що кожен з екпертів за менш як 30 днів оцінив близько 160 проектних заявок, володіючи різним досвідом, експерти використовували різні підходи до оцінки проектів). Однак переконана, що у співпраці усіх зацікавлених сторін дані питання знайдуть відповідь у змінах до Програми і наступний Конкурс буде проведено із врахуванням проблемних питань.
Хочеться побажати безпроблемної реалізації мікропроектів громадам-переможцям, а також достатніх бюджетів для співфінансування проектів з районного рівня. І ще більше хочу закликати не опускати руки тим громадам, яким не вдалося цього разу. Не буває так, що усі проекти, які подаються від громад, неурядових організацій на конкурси, отримують відразу підтримку. Але це досвід і можливість покращити проектну заявку.
Сподіваюся, децидентам не забракне натхнення продовжувати реалізацію ініціатив підтримки місцевих громад Львівщини і твердості у прийнятті справедливих рішень щодо відбору найкращих і найбільш спроможних мікропроектів.

інформація поширена з facebook (Г.Литвин)

Переглядів: 366