ГОЛОВНІ ПОДІЇ РАЙОНУ
Нарада з питань розвитку сільської медицини за ініціативи та участі Президента України
Дата новини: 2017-09-15

Головний лікар КЗ СРР «Старосамбірська ЦРЛ» Юрій Войтів, у складі групи керівників обласних та районних лікарень, 11 вересня 2017 року, представляв Львівщину на нараді з питань розвитку сільської медицини під головуванням Президента України Петра Порошенка. Було презентовано Ініціативу Президента щодо розвитку сільської медицини. «Ми не можемо далі затягувати ситуацію з медичною реформою. Це також складова питання національної безпеки держави», — такими словами Президент Петро Порошенко відкрив нараду.
У своєму виступі голова держави підкреслив, що значна частина українців позбавлена права на отримання якісних медичних послуг через абсолютно неефективну радянську систему охорони здоров’я. Петро Порошенко нагадав, що урядові законопроекти про медреформу детально обговорювалися у парламентських робочих групах, у профільному комітеті, з громадськими організаціями та схвалені Національною радою реформ. Президент звернувся до депутатів з проханням докласти максимум зусиль і не затягувати ухвалення медичної реформи.
Петро Порошенко подякував лікарям, своїй команді, членам уряду і Міністерству охорони здоров’я України за ефективну і конструктивну роботу із впровадження сучасних технологій на селі. Він зазначив, що програма так само, як і медична реформа в цілому, відкрита для повного і детального обговорення.
Проект реформування сільської медицини передбачає додаткове фінансування сільської медицини, щоб створити умови та мотивувати лікарів надавати якісну медичну допомогу у селах. Це і нове обладнання, і будівництво ФАПів та амбулаторій, забезпечення лікарів житлом і транспортом, значне підвищення заробітної плати. Окрему увагу в програмі приділяють телемедицині. За допомогою широкосмугового інтернету лікар зможе не тільки надавати консультації пацієнтам та фельдшерам дистанційно, а й бути частиною медичної спільноти та постійно підвищувати свій професійний рівень.
Важливим є те, що реалізація Ініціативи підкріплена фінансуванням. В бюджеті на 2017 рік вже передбачено 4 млрд.грн.
Найближчим часом Президентом України буде внесено до Верховної Ради відповідний законопроект.
Від медичного товариства Львівщини на нараді виступила, Ірина Микичак, директор департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації, яка озвучила деякі проблемні питання. Зокрема, було звернено увагу на якість доріг, забезпеченість транспортом служби екстреної медичної допомоги та сімейних лікарів, зв’язком, впровадження електронної медицини, важливість зберегти в процесі реформування центральні районні лікарні, престижність професії лікаря і соціальний статус медиків, а також питання, що стосуються розширення програми “Доступні ліки” та аптечної мережі в сільській місцевості.
За пропозицією Президента України, І. Микичак включена в робочу групу по доопрацюванню законопроекту про якісну та доступну медицину в сільській місцевості.

IMG_4409

IMG_4469

IMG_4450

Переглядів: 312