ГОЛОВНІ ПОДІЇ РАЙОНУ
Незалежна професійна діяльність: комунальні витрати приватного нотаріуса
Дата новини: 2016-10-19

preview1Правовий порядок регулювання оподаткування доходів фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність в Україні, встановлюється Податковим кодексом України (далі – Кодекс). Згідно з п. 178.3 ст. 178 Кодексу оподатковуваним доходом вважається сукупний чистий дохід, тобто різниця між доходом і документально підтвердженими витратами, необхідними для провадження певного виду незалежної професійної діяльності. У разі неотримання довідки про взяття на облік особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, об’єктом оподаткування є доходи, отримані від такої діяльності без урахування витрат.

При цьому Кодексом не передбачено будь-якого переліку витрат для фізичних осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність. У зв’язку з цим для визначення переліку витрат, які можуть бути враховані при обчисленні оподатковуваного доходу приватного нотаріуса, доцільно скористатися Узагальнюючими податковими консультаціями, затвердженими наказами № 1185 від 24.12.2012 р. та № 884 від 30.12.2013 р. Зокрема, до витрат приватного нотаріуса можуть бути віднесені комунальні витрати (електро-, газо-, тепло-, водопостачання) на утримання робочого місця приватного нотаріуса у разі, якщо це нежитлове приміщення є власністю приватного нотаріуса.

Отже, комунальні витрати (електро-, газо-, тепло-, водопостачання) на утримання власної квартири (житловий фонд) не можуть бути віднесені до витрат приватного нотаріуса.

17/10/2016

 

Начальник Самбірської ОДПІ                                             І.В.Малецький

 

Переглядів: 308