ГОЛОВНІ ПОДІЇ РАЙОНУ
Оприлюднено результати першого конкурсу проектів Програми транскордонного співпробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020
Дата новини: 2017-10-23

Кілька днів тому, 17 жовтня, в Мінську Спільним Моніторинговим Комітетом оприлюднено результати першого конкурсу проектів Програми транскордонного співпробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 у тематичній цілі “Спадщина” (промоція та збереження місцевої культурної, історичної та природної спадщини). Із 146-и повних заявок, отриманих на другому етапі конкурсу, до переможного фінішу дійшли всього лиш 17. Серед переможців проект Добромильської міської ради, поданий у партнерстві з гміною Загуж (Республіка Польща). 
Цьому успіху впродовж практично 2 років передувала тривала, клопітка робота – чисельні поїздки, зустрічі з пошуку партнерів, визначення ідентичних проблем, узгодження спільних рішень, дискусії, напружена та наполеглива праця над складним пакетом документів. 
На перший етап Конкурсу – подання концептуальних записок, так званих ідей майбутніх проектів у пріоритеті «Спадщина» з 16 прикордонних регіонів Польщі, Білорусі та України надійшло 352 концептуальних записок, в тому числі 4, де партнерами були місцеві ради зі Старосамбірського району. За результатами їх оцінювання до другого етапу Конкурсу – подання повної форми заявки, відібрано 146 ідей, серед яких 3 з нашого району. 
Впродовж травня-червня поточного року кипіла робота над формуванням повної форми заявки в Старосамбірській та Добромильській міських радах. Завдяки належно організованій та злагодженій Старосамбірською районною радою роботі, на другий етап Конкурсу вдалось подати високої якості, конкурентоспроможні проекти англійською мовою (близько 100 аркушів кожен) з силою-силенною довідок, кошторисними розрахунками, екологічною експертизою та техніко-економічним обґрунтуванням за європейськими стандартами. Тематика двох проектів стосувалася покращенням стану екології прикордонних територій, а це – будівництво каналізаційної мережі в м.Старий Самбір та очисних споруд і каналізаційної мережі в м.Добромиль. Третій проект спрямований на популяризацію культурної спадщини, зокрема створення центру Галицької культури в м.Старий Самбір, в рамках якого було заплановано реконструкцію недіючого кінотеатру під міську ратушу та відновлення (реновація) частини центральної площі в Старому Самборі. 
Після оцінювання проектів у списку переможців наш проект з Добромиля, а також з високим балом до резерву потрапив проект Старого Самбора під назвою «Культурна спадщина Галичини – туристка понад кордонами». Слід зазначити, що резервними стали 64 якісні проекти з високою оцінкою, які на жаль не одержать європейського гранту тільки через обмежений фінансовий ресурс, виділений Європейським Союзом на підтримку проектів в межах тематичної цілі “Спадщина”.
Про проект-переможець інформуємо наступне: повна назва «Покращення якості вод транскордонної річки Вирва, яка є притокою ріки Вігор, що несе свої води до річки Сян (басейн Балтійського моря) через будівництво каналізаційної мережі в містах Загуж (Польща) і Добромиль (Україна)», загальний бюджет проекту 2 220 450,17 тис.євро, з них бюджет українського партнера складає близько 750,0 тис.євро (22,0 млн. грн). Транскордонний ефект проекту полягає в тому, що річка Вирва, яка тече Добромилем є притокою р.Вігор, яка в свою чергу несе води до Польщі. Відповідно до технічної документації у Добромилі планується здійснити реконструкцію очисних споруд та підключити декілька вулиць до каналізаційної мережі. 
Старосамбірська районна рада вдячна усім, хто допомагав і підтримував щоб результат був саме таким. Особливі слова подяки голові Львівської обласної ради Олександру Ганущину, виконавчому директору АОМС «Єврорегіон Карпати-Україна» Галині Литвин, депутату Львівської обласної ради Михайлу Гичці. Для Старосамбірської районної та Добромильської міської рад і для Львівщини загалом – це велика перемога і результат системної, складної і командної роботи терміном в 2 роки, але попереду буде важче – безпосередня реалізація проекту, яка передбачає жорсткий контроль та моніторинг збоку європейських структур.
Отож, налаштовуємось на важку спільну працю, адже успішним проект стане тоді, коли він буде реалізований по обидва боки кордону.
7 грудня 2017 р. у Львові відбудеться Наступне засідання Спільного Моніторингового Комітету, де стануть відомі наступні переможці у рамках тематичних цілей «Доступність» та «Кордони». У цьому пріоритеті ми вболіватимемо одразу за 3 проекти, які мають на меті покращити якість дорожньої інфраструктури в м. Старий Самбір та Хирів та смт. Нижанковичі. 
А наприкінці березня 2018 р. у Білостоці (Польща) буде прийняте рішення про надання грантів проектам з Тематичної цілі «Безпека». Вболіваємо за пожежні машини і гаражне депо в Новомі Місті, а також сучасний автомобіль невідкладної медичної допомоги та медичне обладнання для Старосамбірської ЦРЛ . Переконані що саме командна робота – це запорука і успіх у реалізації та вирішенні існуючих проблем, спрямованих на розвиток території.

22552779_379127082516355_3886594794448132180_n

Переглядів: 257