ГОЛОВНІ ПОДІЇ РАЙОНУ
“Пам’ятати українських Героїв”- закликав громаду Старосамбірщини Орест Бонк
Дата новини: 2015-11-02

catm1zp0camdcwnvcaxe0vohca812t5hcanwyguzcafx03vlcazwiwnhcazzdf2wca1bioipcaflrrfyca4sqolocae4er6kcavq5vrxca14t919capufd2zcawctltbcal413qacaf08ee1carx1zi3caiz5e4hСеред яскравих сторінок нашого минулого 1 листопада 1918 року займає почесне місце, адже саме цей день увійшов в життєпис українського народу, як день заснування Західноукраїнської Народної Республіки, яка відкрила дорогу до об’єднання українського народу.

З нагоди відзначення 97 – річниці створення ЗУНР цими вихідними  у населених пунктах Саросамбірщини відбулися ряд заходів патріотичного спрямування.

В урочистостях, що відбулися в районному центрі взяв участь голова Старосамбірської районної рад Орест Бонк, який у своєму вітальному слові відмітив: “1 листопада  українці у цілому світі, з глибокою вдячністю, згадують тих, хто формував концепцію державності та соборності, хто словом і зброєю намагався відродити незалежну Українську Державу.  

Ця дата займає одне з визначних місць у нашому  історичному календарі, адже ЗУНР увійшла в історію України героїчною сторінкою боротьби українського народу за незалежність, вільний, демократичний розвиток.

Західноукраїнська Народна Республіка проіснувала 257 днів, поразку її  зумовив цілий ряд факторів, проте жоден із них не здатний перекреслити роль цього державного утворення в історичному просуванні українського народу шляхом національної свободи і державної незалежності. 

Досвід ЗУНР підтвердив, що здобути і відстояти незалежну, національну Державу можливо тільки завдяки об’єднанню сил усіх соціальних верст та політичних сил нації.”

Завершуючи свій виступ голова районної ради побажав усім присутнім “тих почуттів гордості за нашу націю, що сповідували учасники Листопадового Чину, які ціною власного життям довели відданість Україні та національним ідеалам. Хай єдність, взаєморозуміння і бажання робити якнайбільше добрих справ стануть для кожного з нас добровільним обов‘язком та запорукою процвітання Батьківщини.

Звертаючись  до святкової громади Орест Бонк  закликав  “Пам’ятати українських Героїв.”

      

Переглядів: 352