ГОЛОВНІ ПОДІЇ РАЙОНУ
Народним депутатом України О.Юринець надіслано депутатське звернення щодо внесення меморіального комплексу «Біль Саліни» до Державного реєстру нерухомих пам’яток України
Дата новини: 2016-07-15

cropped-favicon.png3 липня 2016 року під час заходів з відзначення 75-х роковин вшанування пам’яті жертв НКВД  у м. Добромилі звучало багато слів про «Біль Саліни». Зокрема, архиєрей Самбірсько-Дрогобицької єпархії- владика Ярослава Приріза, звернувся до скорботної громади та просив присутніх задуматися над маштабами трагедії «Саліни». Зазначив, що дана трагедія стоїть на одному рівні із  Київською Биківнею, тому закликав представників влади вшановувати пам’ять невинно убієнних в ур.«Саліні» не на районному чи регіональному, а на державному рівні.

Народний депутат України Оксана Юринець, яка була присутня на заході, виступила з підтримкою ініціативи про внесення меморіального комплексу «Біль Саліни» до державного реєстру об’єктів національної пам’яті та фінансування з державного бюджету коштів для добудови даного меморіального комплексу.

Від районної ради була підготовлена вся необхідна інформація щодо подій та історичних фактів які відбувались у період 1939-1941р.р. Станом на сьогодні є відправлене депутатське звернення народного депутата України О.Юринець до Міністера культури України Є.Нищука та голови  Українського інституту національної пам’яті В.В’ятровича.

Ми сподіваємося, що спільними зусиллями на Саліні постане меморіальний комплекс «Біль Саліни». Про подальший розгляд звернення районна рада буде інформувати.

 Звернення народного депутата України О.Юринець ЗВЕРНЕННЯ

 

 

Переглядів: 308