ГОЛОВНІ ПОДІЇ РАЙОНУ
Податковий кредит з липня 2017 р.: якщо ПН зареєстрована в ЄРПН
Дата новини: 2017-10-23

Старосамбірське відділення Самбірської ОДПІ повідомляє, з 1 липня 2017 року запрацювала процедура зупинення реєстрації податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН). Ця процедура/механізм є важливою складовою автоматичного відшкодування ПДВ, запровадженого з початку 2017 року. Без його існування неможливе й існування автоматичного відшкодування, адже в системі мають бути реальні кошти. Тому «фіктивний» податковий кредит має відсікатися саме на етапі реєстрації податкової накладної (далі – ПН). Наслідком цього також повинно бути припинення або принаймні скорочення кількості перевірок та спорів щодо «нікчемних правочинів». Згідно з новими положеннями податкового законодавства «ризиковані» операції мають виявлятися та призупинятися саме на етапі реєстрації ПН, тоді як безризикові операції мають проходити реєстрацію без яких-небудь ускладнень. У разі призупинення реєстрації платник податків-постачальник має право подати до податкового органу документи, що підтверджують операцію (її реальність тощо), у зв’язку з якою складено ПН.

Чи означає сам факт реєстрації ПН в ЄРПН те, що податковий кредит не може бути в подальшому оспорений податковим органом? Згідно з абзацом другим та третім п. 201.10 Податкового кодексу України (далі – ПКУ):«Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження».

Відповідно до абзаців десять та одинадцять п. 201.10 ПКУ у разі, якщо ПН сформовано з порушенням вимог, передбачених п. 201.1 ПКУ, протягом операційного дня продавцю надсилається квитанція про неприйняття її в електронному вигляді. При цьому помилки в реквізитах, визначених п. 201.1 ПКУ (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов’язань, не можуть бути причиною неприйняття податкових накладних в електронному вигляді. Тобто помилки не допускаються у наступних реквізитах:сторони (продавець/покупець); період (дата складання); факт здійснення операції; опис (номенклатура) товарів/послуг (тобто що саме постачається); ціна постачання, ставка податку та сума податкових зобов’язань продавця як взаємопов’язані дані; код товару згідно з УКТ ЗЕД (помилки не допускаються в жодному разі).Виявлення помилок у реквізитах, можливе лише у разі проведення аналізу суті операцій із вивченням первинних документів сторін, зокрема щодо того, чи правильно визначений код товарів згідно з УКТ ЗЕД/код послуг згідно з ДКПП з урахуванням положень договору та інших первинних документів, період складання ПН у разі, якщо перша подія – це відвантаження товарів та/або постачання робіт/ послуг.

Начальник Самбірської ОДПІ                                                            І.В.Малецький 

Без названия (1) 

Переглядів: 12