ГОЛОВНІ ПОДІЇ РАЙОНУ
Про легалізацію заробітної плати та застосування законодавства з ЄСВ йшлося під час “круглого столу”
Дата новини: 2016-12-02

spasibo-za-vnimanieДнями в Старосамбірському  відділенні  Самбірської ОДПІ відбулась зустріч заступника начальника ОДПІ Білого Михайла Гнатовича з представниками бізнесу району. Цього разу основною темою заходу стали легалізація заробітної плати, новації податкового законодавства щодо нарахування та сплати ЄСВ, які набрали чинності в поточному році.

На початку зустрічі Михайло Гнатович наголосив на тому, що боротьба з виплатою заробітної плати в «конвертах» є дуже актуальною.

Відповідно до норм діючого законодавства пенсія та соціальні гарантії громадян залежать від отриманих ними доходів та суми сплаченого єдиного соціального внеску до Пенсійного фонду України, стажу з усіх місць роботи, а також інших відомостей, необхідних для призначення пенсії та виплати соціальних допомог.

Заробітна плата – одна з головних економічних категорій, що поєднує інтереси працівників, роботодавців, держави і безпосередньо впливає на рівень життя населення.

На жаль, в умовах  сьогодення часто доводиться зустрічатися з таким явищем, як виплата заробітної плати «в конвертах».

Гарантований рівень мінімальної заробітної плати чимало роботодавців просто ігнорують і змушують найманих осіб працювати на невелику зарплату, іноді зовсім не декларуючи оплату їх праці. Бажаючи уникнути зайвих, на їхню думку, витрат, видають працівникам зарплату в «конвертах». У цьому випадку йдеться про «тіньові» заробітки, з яких не утримуються податки та не здійснюються відрахування до Пенсійного фонду.

Також в ході зустрічі Михайло Білий проінформував присутніх про основні законодавчі зміни та порядок подання звітності.

Наприкінці зустрічі представники бізнесу мали змогу одержати відповіді на питання щодо практичного  застосування законодавства з єдиного внеску.

30/11/2016

 

Начальник Самбірської ОДПІ                                                          І.В. Малецький

 

Переглядів: 302