ГОЛОВНІ ПОДІЇ РАЙОНУ
Про податкову знижку – на семінарі-практикумі, проведеному фахівцями Старосамбірського відділення Самбірської ОДПІ
Дата новини: 2018-02-19

Днями фахівцями Старосамбірського відділення Самбірської ОДПІ був проведений семінар-практикум на тему: «Декларування доходів громадянами, отриманих у 2017 році». Головний  державний інспектор Мигаль Галина Миколаївна роз’яснила громадянам необхідність декларування доходів. Найбільшу увагу було приділено питанню отримання податкової знижки.

За словами Галини Мигаль, податкова знижка надається, якщо фізичною особою протягом звітного року понесені витрати, пов’язані зі сплатою за навчання у вищих та професійно-технічних навчальних закладах, внесками на благодійність, відсотками за іпотечним кредитом, витратами на переобладнання машин під біопаливо, витратами на отримання доступного житла за державними програмами тощо.

Для отримання податкової знижки за результатами 2017 року необхідно подати декларацію за місцем реєстрації до 31 грудня 2018 року, оскільки право на податкову знижку на наступні роки не переноситься. У декларації необхідно вказати суму одержаного за рік доходу у вигляді зарплати, вид понесених витрат, їх розмір і розраховану суму податку на доходи фізичних осіб до повернення.

Існує   декілька обмежень для надання податкової знижки:

– вона надається тільки фізичним особам – резидентам України, які мають реєстраційний номер облікової картки платника податку або відповідну відмітку в паспорті про відмову від його прийняття;

– претендувати на податкову знижку можна тільки в разі, якщо людина витратила гроші на придбання товарів, робіт або послуг саме у резидента – як юридичної, так і фізичної особи, і цьому є документальне підтвердження.

Також встановлено обмеження, що загальна сума понесених витрат не повинна перевищувати загальну суму зарплати людини за цей же рік. Крім того, право на податкову знижку не поширюється  на інші доходи, наприклад, доходи від підприємницької діяльності.

Після отримання декларації органом ДФС, здійснюється перерахунок утриманого податку на доходи фізичних осіб та визначається сума, що підлягає поверненню. Кошти з бюджету повертаються протягом 60 днів на банківський рахунок заявника.

1111

Переглядів: 246