ГОЛОВНІ ПОДІЇ РАЙОНУ
Проща до Лаврова
Дата новини: 2014-06-17

Старосамбірська районна рада запрошує громаду Старосамбірщини та всіх охочих долучитися до пішої прощі від Храму Різдва Пресвятої Богородиці (м.Самбір) до Лаврівського монастиря на знак вшанування пам’яті Преподобного Онуфрія Великого.

Піша проща розпочнеться о 7 ранку 24 червня з Святої Літургії в Храмі Різдва Пресвятої Богородиці (м.Самбір).

Після Св.Літургії прочани крокуватимуть до Лаврівського монастиря через села Ваньовичі, Торгановичі, Торчиновичі, Бачина, м.Старий Самбір та села Тершів, Велика Лінина.

До Лаврова прочани  прибудуть о 19:30 год., де у монастирському храмі св.Онуфрія відбудеться Свята Літургія, Вечірня з Литією. Молитимуться також і за злагоду, мир та спокій в Україні.

Під час відпусту можна буде приступити до Святої Сповіді та Святого Причастя, отримати повний відпуст.

25 червня, з нагоди празника покровителя Лаврівського монастиря Святого Онуфрія, о 10:00 год. розпочнеться Утреня, а також Акафіст до св.Онуфрія, водосвяття та Свята Літургія.

Довідка

Святий Онуфрій є покровителем породіль (вагітні вимолюють у Святого легкі пологи). Також про ласку у св.Онуфрія просять родини, що є бездітними. Родини моляться до Святого про мир і достаток у сім’ях.

Щовівторка у Лаврівському монастирі моляться над хворими та потребуючими і під час Молебню до Святого Онуфрія благословляють його мощами.

Лаврівський монастир святого Онуфрія, що на Старосамбірщині, належить до тих небагатьох, які діють на території України від княжих часів донині Києво-Печерська лавра, а ще Зимненський і Жидиченський монастирі на Волині.

Лаврівський монастир святого Онуфрія (с.Лаврів Старосамбірського району Львівської обл.) найстаріший монастир цього святого в Україні. У різних писемних тогочасних джерелах постійно згадують Лаврівський монастир із мощами святого Онуфрія. Офіційним підтвердженням існування Лаврівського монастиря ще в давньоруські часи є знахідки розкопок, які проводили на території Онуфріївської церкви 1986 року. Тоді, зокрема, знайшли кераміку XII-XIII століть.

Церква святого Онуфрія пережила кілька етапів розбудов і реставрацій. Однак і нині є унікальним зразком давньоукраїнської архітектури і єдиним збереженим галицьким монастирським храмом XIII століття.

Під час реставрації церкви 1910-го на її стінах знайшли древній стінопис. Учені датують його XV ст. Унікальність лаврівського живопису насамперед у тому, що він один із найдавніших зразків західноукраїнського фрескового розпису та єдина збережена пам’ятка візантійського малярства в Галичині.

Окрім того, за версією істориків, серед православних митрополитів, греко-католицьких єпископів і молдовських господарів у некрополі Лаврівського монастиря святого Онуфрія спочиває і князь Лев, хоч його поховання досі не знайдено.

Переглядів: 347

Коментарі новини: «Проща до Лаврова»