ГОЛОВНІ ПОДІЇ РАЙОНУ
Прийнято рішення «Про погодження проекту Cтратегії розвитку гірських територій Львівської області»
Дата новини: 2017-11-13

В четвер 9 листопада на ІІ пленарному засіданні сесії Старосамбірської районної ради було прийнято рішення «Про погодження проекту Cтратегії розвитку гірських територій Львівської області».
Роботі над програмою передувало підписання у грудні минулого року декларації під час круглого столу «Проблеми та перспективи розвитку гірських районів України» за участі голови Верховної Ради України Андрія Парубія на Львівщину у грудні минулого року представники обласних, районних, міських рад Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської та Чернівецької областей та місцевих рад – членів Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна» .
7 квітня під час першого засідання робочої групи з розробки програми було прийнято рішення про напрацювання стратегії, яка дасть можливість підняти рівень життя в гірських районах, залучити інвестиції, відновити інфраструктурні об’єкти, покращити сферу охорону здоров’я та соціального захисту, туризму та культури.
5 жовтня під час чергового засідання робочої групи з розробки проекту цільової Програми розвитку гірських територій Львівської області було презентовано напрацьований департаментом економічної політики (спільно з іншими структурними підрозділами Львівської облдержадміністрації, представниками депутатського корпусу обласної ради від гірських територій, райдержадміністрацій та органів місцевого самоврядування, науковцями та представниками громадськості) проект Програми розвитку гірських територій Львівської області на 2018-2022 роки. Слід зазначити, що наша область перша, хто ініціював такі речі.
Мета Програми – сталий розвиток гірських територій області, підвищення їх економічної конкурентоспроможності та рівня життя місцевого населення, охорона навколишнього природного середовища, збереження й раціональне використання їх природних ресурсів та багатої етнокультурної спадщини. Розроблення та затвердження Стратегії розвитку гірських територій Львівської області сприятиме реалізації державних гарантій підтримання соціально-економічного розвитку гірських територій, що, разом з використанням регіональних можливостей та ресурсів, забезпечуватиме фінансову базу її виконання. На даний час за участі України триває розробка Макрорегіональної стратегії ЄС для Карпатського регіону, яка запропонує цій території шляхи розвитку, виходячи зі специфічних потреб регіону і прийняття Програми значно підвищує ймовірність того, що Львівська область буде включена до стратегії ЄС.
Проект Програми передбачає два етапи її виконання:
– перший етап – це реалізація комплексу заходів із зменшення інфраструктурних обмежень, створення інвестиційних майданчиків, забезпечення умов переводу економіки в режим інтенсивного розвитку;
– другий етап – реалізація заходів із підвищення конкурентоспроможності економіки гірських територій, збереження тенденцій та закріплення моделі інтенсивного розвитку.
Стратегія містить чіткий перелік завдань в освіті, охороні здоров’я, соціальному захисті, дорожній інфраструктурі, екології, культурі, туризму та перелік ключових перспективних об’єктів, заходів та джерел фінансування для реалізації цих завдань та досягнення очікуваних результатів.
Важливо наголосити, що після прийняття Стратегії на сесії Львівської обласної ради депутати звернуться до Верховної Ради України з тим щоб програма підтримки гірських районів була передбачена окремою стрічкою у державному бюджеті і на неї було виділено фінансування.

23376433_386477461781317_8371210272724645291_n

Переглядів: 277