17 червня – Всесвітній день боротьби з опустелюванням та посухами. Ніби буденне свято, але криється в ньому раціональне використання земель. Це питання на даний час залишається актуальним і водночас дуже проблематичним. Як відомо, впровадження заходів щодо водогосподарського будівництва,контроль за меліоративними системами осушених земель, застосування більш досконалої техніки і технології, нових форм господарської і фінансової діяльності здійснює обласне виробниче управління водного господарства та його підрозділи на місцях. Для цього, зрозуміло, потрібні відповідні кошти та матеріально-технічна база. На жаль, останнім часом значно погіршилось фінансування експлуатаційних заходів з державного та місцевого бюджетів, а тим більше, за рахунок коштів господарств. Це негативно позначається на технічному стані меліоративних систем, водоповітряному режимі осушних земель, підготовці грунту , строках сівби, якості насіння, внесенні добрив, застосуванні засобів захисту рослин від шкідників і хвороб,урожайності сільгоспкультур.
У зв»язку з прогресуючим погіршенням властивостей грунту назріла потреба в організації систематичних спостережень за ними, тобто в функціонуванні служби моніторингу. Відсутність таких спостережень може призвести до незворотніх процесів руйнування грунтового покриву, що згодом потребуватиме величезних коштів і часу на його відновлення.
Серед земель району є значні території з несприятливим, а місцями і критичним станом грунтового покриву. Йдеться, зокрема, про переосушені території, де спостерігається значне пониження критичного рівня грунтових вод, а також території, на яких практично не працює меліоративна сітка та осушені ділянки, де різко погіршились як фізичні, так і агрохімічні властивості грунтів.
Тому на даний час необхідна реалізація моніторингу земельних ресурсів, яка визначається не лише одержанням інформації про сучасний стан земельних ресурсів, а обумовлюється важливістю суттєвого підвищення їх продуктивності шляхом відтворення та підвищення родючості грунтів, збільшення віддачі від вкладених в землеробство коштів, зростання урожайності сільськогосподарських культур, отримання сільгосппродукції високої якості.