Під час проведення семінару з платниками фахівці Cтаросамбірського відділення Самбірської ОДПІ нагадали, якщо при складанні податкової накладної було допущено помилку у коді товару згідно з УКТ ЗЕД, така помилка може бути виправлена шляхом складання постачальником товарів/послуг розрахунку коригування до такої податкової накладної. Такий розрахунок коригування підлягає обов’язковій реєстрації в ЄРПН.
У разі допущення продавцем товарів/послуг помилок при зазначенні обов’язкових реквізитів податкової накладної покупець/продавець має право додати до декларації за звітний податковий період заяву зі скаргою на такого продавця/покупця. Таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів, що настають за граничним терміном подання декларації за звітний (податковий) період, у якому не надано податкову накладну або допущено помилки при зазначенні обов’язкових реквізитів податкової накладної. До заяви додаються:
– копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв’язку з придбанням таких товарів/послуг,
– або копії первинних документів, що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.
Протягом 90 календарних днів з дня надходження такої заяви зі скаргою, контролюючий орган зобов’язаний провести документальну перевірку продавця для з’ясування достовірності та повноти нарахування ним зобов’язань з податку за такою операцією.
При цьому ПКУ не передбачено можливості формування податкового кредиту на підставі такої заяви із скаргою (Лист ДФС від 22.02.2017 № 3653/6/99-99-15-03-02-15).
В ході заходу наголошено на дотриманні законодавства про працю, легалізації робочих місць, недопущення виплати заробітної плати у розмірі, меншому за встановлений законодавством рівень, який з 1 січня 2017 року становить 3200 гривень, про зміни в законодавстві про працю, а також про посилення відповідальності за порушення в сфері праці.
03/04/2017
Начальник Самбірської ОДПІ І.В. Малецький