ГОЛОВНІ ПОДІЇ РАЙОНУ
Сім’ї загиблих учасників АТО відвідали унікальне місце наших Карпат – історико-культурний заповідник «Тустань».
Дата новини: 2016-09-28

img_8118

 

У неділю, 25 вересня, голова районної ради Тетяна Терлецька та начальник управління соціального захисту населення Старосамбірської райдержадміністрації організували незвичайну поїздку для сімей загиблих учасників АТО до одного із унікальних місць наших Карпат – історико-культурного заповідника «Тустань».

Матері, дружини, діти загиблих  мали змогу відвідати культурно-громадський центр «Хата у Глубокім», який знаходиться у автентичній дерев’яній бойківській хатині, а також побачити найцікавіші археологічні знахідки у Музеї історії Тустані. Там цікаву екскурсію провів місцевий житель Роман Семенович, який розповів про історичні моменти з минулого фортеці, ознайомив із макетом фортеці.

img_8103

Учасники поїздки мали змогу побувати у відтвореній  кімнаті Воєводи ХІІІ століття, посидіти у його кріслі.

img_8104

Справжнє захоплення викликав похід на скелі, яким 55 мільйонів років. Саме там і існувало наскельне місто-фортеця Тустань, що стало стратегічним пунктом Карпатської  лінії оборони та поєднало у собі митницю, адміністративний та військовий центр.

img_8107

А мета цієї подорожі, за словами Тетяни Терлецької, це не тільки ознайомитись з історією нашого краю, а й просто зібратись рідним загиблих учасників АТО у неформальній обстановці, поспілкуватись, висловити свої проблеми та й просто відпочити .

Як зазначила Галина Павлечко такі зустрічі  досить ефективні та будуть проводитись періодично.

Висловлюємо щиру подяку усім, хто долучився до організації цієї поїздки, зокрема начальнику відділу освіти Старосамбірської райдержадміністрації Мар’яну Яворському за наданий транспорт та директору державного історико-культурного заповідника «Тустань»  Андрію Котлярчуку за  організовані змістовні та цікаві екскурсії.

Переглядів: 419