ГОЛОВНІ ПОДІЇ РАЙОНУ
Авторські конкурси Старосамбірської районної ради
Дата новини: 2017-09-22

З ініціативи Старосамбірської районної ради щороку проводяться авторські конкурси, які є важливим елементом громадсько-політичного життя не лише району, але й області та держави в цілому, зокрема це:

 

1.”Найкраща зупинка”.

 

Термін проведення:   червень – серпень

Конкурс спрямований на впорядкування територій населених пунктів, формування їх позитивного іміджу, шляхом поліпшення естетичного та санітарного стану об’єктів масового перебування населення.

До участі в конкурсі запрошуються сільські, селищні, міські громади, учнівські, молодіжні організації Старосамбірського району, яким  на розгляд Оргкомітету слід подати:

  • презентаційні фотоматеріали про процес виконання робіт (до 5 світлин у паперовому та електронному варіантах);
  • інформація про організаторів і виконавців робіт (прізвище, ім’я, по батькові, дата народження, місце проживання, місце праці).

Вимоги до конкурсних робіт: відновлення споруди зупинки (місць для сидіння, смітників); оформлення оздоблення зупинки довільним зображенням, виконаним в українській патріотичній тематиці (вишивки, орнаменту, розпису, тематичної ілюстрації ін.), у довільній техніці.

Критерії оцінювання: естетичне оформлення; оригінальність композиційного рішення; індивідуальність і креативність творчого почерку; активність громади.

Підведення підсумків та нагородження переможців: переможців визначає журі шляхом виставлення балів.  За результатами оцінювання авторів кращих робіт відзначають грамотами Старосамбірської районної ради та грошовими винагородами.

 

УВАГА! Зупинки, які брали участь у районному конкурсі  в попередні роки в поточному Оргкомітетом до уваги не беруться.

 

2. «Конкурс Ідей» 

Термін проведення:  вересень – жовтень 

Метою конкурсу є активізація  участі жителів громад  у суспільному житті,  їх безпосередньої участі в життєдіяльності свого міста, села, району, виявлення ідей жителів району щодо вирішення існуючих проблем та покращення якості життя.

Для участі в Конкурсі необхідно:
1) обрати одну з, на ваш погляд, найвагоміших для вашого населеного пункту проблему серед наступних пріоритетів:
– Освіта
– Медицина
– Соціальна інфраструктура
– Енергозбереження
– Екологія;
2) визначити заходи її вирішення;
3) оформити заявку та подати на конкурс.

Кращі ідеї після конкурсного відбору ляжуть в основу проектів для подання на обласний конкурс мікропроектів місцевого розвитку. Їх автори одержать всебічну підтримку від районної ради з питань підготовки та подання проектів на обласний Конкурс, а в разі перемоги долучаться до процесу реалізації проекту, зможуть контролювати хід виконання заходів, як члени ініціативних груп.

Умови Конкурсу.
До розгляду приймаються заявки, ідеї яких спрямовані на вирішення проблем, що відповідають одному з вищевказаних пріоритетів. 
Учасниками Конкурсу можуть бути жителі Старосамбірського району, ініціативні групи громадян, неприбуткові громадські організації.
Кількість ідей від одного учасника Конкурсу не обмежена.
Бюджет впровадження ідеї не повинен перевищувати 200 000 гривень.
Час впровадження ідеї – впродовж бюджетного періоду 2018 року.

Порядок оформлення заявки.
Заявка повинна містити наступні пункти:
1. Назва ідеї;
2. Місце впровадження ідеї (адреса);
3. Опис проблеми на вирішення якої спрямовано ідею; 
4. Мета ідеї та її актуальність;
5. Перелік ключових заходів для впровадження ідеї;
6. Чіткі результати впровадження ідеї:
– як реалізація ідеї покращить якість життя мешканців вашого населеного пункту; 
– хто зможе користуватись результатами реалізації ідеї;
– як реалізація ідеї вплине на життєдіяльність вашого населеного пункту;
– орієнтовний бюджет втілення ідеї;
– короткі відомості про автора/авторів ідеї (прізвище, ім’я та по-батькові, вік, місце праці/навчання, адреса проживання, контактний телефон, e-mail).

Вимоги до заявки.
Опис ідеї не повинен перевищувати 5 сторінок. 
Вітаються світлини об’єктів та місць реалізації ідей.

Способи подання:
 на електронну адресу: sts_r_rada@ukr.net, в темі листа слід вказати “Конкурс Ідей”.
 поштою: 82000, Львівська обл., м.Старий Самбір, вул.Л.Галицького, 40.
 Залишивши особисто в приймальні районної ради (ІІ поверх адмінбудівлі, каб.218).
Результати Конкурсу  оприлюднюються в газеті «Голос Прикарпаття», на офіційній сторінці районної ради у Фейсбуці та на сайті Старосамбірської районної ради.

3. «Думай глобально – дій локально»

Термін проведення:  листопад -05 грудня

З нагоди Дня місцевого самоврядування та з метою популяризації серед учнівської молоді  необхідності брати активну участь у житті громади,  а також долучатися до вирішення проблем своєї місцевості у 2016 році був започаткований щорічний конкурс «Думай глобально – дій локально» серед органів учнівського самоврядування шкіл району І-ІІІ ступенів . 

Для участі в конкурсі школярі мають  запропонувати проект покращення життя своєї школи чи громади. Кожен проект оцінюється за 40-бальною шкалою згідно з такими критеріями:

  • актуальність проблеми;
  • можливість її реалізації;
  • відповідність матеріалу темі і цілям;
  • наявність результатів власних досліджень;
  • якість подання матеріалу;
  • змістовність і лаконічність;
  • очікувані результати від впровадження ідеї;
  • креативність.

Максимальна кількість отриманих балів – 40.

 Презентація запропонованих проектів проходить  у приміщенні Старосамбірської районної ради.  Фінал конкурсу відбувається під час урочистостей з нагоди Дня місцевого самоврядування, де лауреати презентують свої напрацювання гостям свята та отримують нагороди у вигляді  грамот і цінних призів.

Окрім цього, представники парламенту школи-переможця мають можливість відчути себе у ролі голови та заступника голови районної ради, адже їм надається право управління Старосамбірською районною радою впродовж Дня місцевого самоврядування, а ідея пропонованого ними проекту лягає в основу написання заявки на Обласний конкурс проектів місцевого розвитку.

 

21751909_366669283762135_3711725606348229665_n

 

Переглядів: 525