ГОЛОВНІ ПОДІЇ РАЙОНУ
Старосамбірська районна рада закликає громадян відмовитись від спалювання сухої трави, листя та інших рослинних залишків!
Дата новини: 2015-08-25

До Старосамбірської районної ради надходять численні звернення щодо фактів спалення сухої трави в населених пунктах нашого району.

Враховуючи те, що спалення сухої трави може перерости у неконтрольоване горіння та у великомасштабні пожежі закликаємо громадськість не бути байдужими та пам’ятати, що  особливо небезпечним є спалювання сухої трави на полях. Через такі ділянки проходять високовольтні лінії електропередач, поблизу лісових масивів. Спалення сухої трави або листя на присадибних ділянках загрожує знищенням будівель і споруд житлового сектору. Крім того, погіршення видимості на автодорогах через дим від таких багать може стати причиною ДТП.

У відповідності до вимог статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення випалювання стерні, лугів, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, а також опалого листя у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння – тягне за собою адміністративну відповідальність.

Крім того, у відповідності до вимог статті 245 Кримінального Кодексу України, знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загально небезпечним способом – карається штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, – карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

Старосамбірська районна рада закликає громадян відмовитись від спалювання сухої трави, листя та інших рослинних залишків! Адже кожен підпал не лише завдає суттєвої шкоди довкіллю, знищуючи живу природу, а й спричинює до інших негативних наслідків, несучи загрозу життю та здоров’ю людей.

 

 

Переглядів: 341