ГОЛОВНІ ПОДІЇ РАЙОНУ
Старосамбірська районна рада започатковує добру традицію – об’єднання родин на час важливих релігійних та державних свят, які розділені кордоном
Дата новини: 2019-05-02

Старосамбірський район займає надзвичайно вигідне геополітичне становище, цьому сприяє його прикордонне розташування. Сусідство із Республікою Польщею дає змогу спільно вирішувати чимало актуальних проблем для обох сторін, а також реалізовувати цікаві ідеї. Так вже склалося, що українсько-польський кордон розмежовує не тільки дві держави, але й часто родини, які в силу різних обставин проживають в сусідніх країнах.
Враховуючи звернення жителів селища Нижанковичі до Старосамбірської районної ради започатковуємо добру традицію – об’єднання родин на час важливих релігійних та державних свят, які розділені кордоном.
Завдяки співпраці із Перемишльським повітом Республіки Польща та прикордонних служб вже 1 травня поточного року близько 900 охочих мешканців прикордоння мали змогу обняти друзів та родичів, відвідати рідні серцю місця, перетнувши тимчасовий мобільний пункт пропуску «Нижанковичі – Мальговичі».
Швидше, з 2011 року, такі зустрічі родин тут відбувалися під час проведення Європейських Днів Добросусідства, які проводились для привернення уваги владних структур та громадськості обох країн до важливості будівництва міжнародного пункту пропуску саме в цій місцевості. 
На сьогодні можемо стверджувати, що завдяки ЄДД та іншим факторам мети досягнуто, і вже наступного року на польській стороні розпочнуться роботи з будівництва міжнародного пункту пропуску «Нижанковичі – Мальговичі». Ми ж зі свого боку разом із Нижанковицькою селищною радою та АОМС «Єврорегіон Карпати –Україна» вже розпочали підготовчі роботи з модернізації дорожньо-транспортної інфраструктури, що веде до планованого пункту пропуску, в рамках реалізації важливого “дорожнього” транскордонного проекту – “Пантера – Транспорт у районі Перемишля та Нижанковичі за спадщину співпраці” за фінансової підтримки Європейського Союзу у рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 Європейського Інструменту Сусідства (CBC Programme Poland-Belarus-Ukraine).

58772249_676528039442923_4795968603943862272_n

Переглядів: 169