ГОЛОВНІ ПОДІЇ РАЙОНУ
Старосамбірська районна рада запрошує взяти участь у Третьому Світовому Конгресі Бойків
Дата новини: 2015-08-05

Міжнародна громадська організація “Світовий Конгрес Бойків” оголосила, від 6 до 9 серпня 2015 року в центрі Бойківщини в Турківському та сусідніх до нього районах Львівської області, в тому числі і в Старосамбірському районі, відбудеться Третій Світовий Конгрес Бойків «Світовий Конгрес Бойків – у розбудові Української держави!»

Укладено Програму з підготовки до Конгресу. Пропонуються тематичні відділи, що стосуються етнографічної спільноти українців – бойків, в тому числі й діаспори: ради Асоціації громадян з прізвищами Бойко та похідними Бойчук, Бойкевич, Бойченко і та ін.; правління об’єднання “Письменники Бойківщини” з проведення літературного конкурсу ім.І. Франка; комітет з проведення літературно-краєзнавчого конкурсу ім.Мирона Утриска; наукова рада з питань історичного розвитку Бойківщини; освітньо-виховна рада; комісія з людських і громадянських прав; рада сприяння духовності, моралі, сім’ї серед молодого покоління бойків. Працюватимуть також секції: “Роль церкви в житті Бойківщини”; “Церковна архітектура Бойківщини”; рада молодіжних організацій та інші громадські організації демократичного спрямування.
Будуть задіяні: рада суспільної служби; союз жіночих організацій; рада музеїв “Бойківщина”; рада автентичного бойківського фольклору; координаційна рада з вивчення бойківського краю та туризму; економічна, кооперативна, підприємницька та аграрна комісії та іноваційно-інвестиційна комісія; розвиток медицини, як традиційної, так і не традиційної; природоохоронна та екологічна комісія; рада митців – вихідців з Бойківщини, які проживають в Україні та діаспорі; виставкова комісія; рада журналістів, пресово-інформаційний центр; комісія фізичного та спортивного виховання; рада етнографії та художнього промислу; комітет Українського родоводу на теренах Бойківщини; комітет роботи з дітьми “Юні бойківські таланти”; рада міграції українців – бойківчан на сучасному етапі; відділ зв’язку з діаспорою; поліграфічний відділ для випуску часопису “Вісник Бойківщини” та інших матеріалів; фінансова комісія; статутна комісія; резолюційна і контрольна комісії; комітет концертного обслуговування та проведення “Свята мистецтв” на співочому полі біля с. Явора Турківського району; комітети статистики та створення філій МГО “Світовий Конгрес Бойків”.
і т.д.

Будуть проводитися заходи: в Лаврівському монастирі, що на Старосамбірщині, де встановлена меморіальна таблиця князю Леву; в селі Нагуєвичі Дрогобицького району в музеї-садибі І.Франка; в селі Черхава з нагоди пам’яті О.Бережницького та в с.Кульчиці з нагоди пам’яті П.Сагайдачного Самбірського району.

У 2017 році будуть проводитися Шості Всесвітні Бойківські фестини.
Здавалось би, що тепер не на часі проводити підготовку до міжнародного заходу. Але в плані відродження звичаїв та обрядів українців-бойків, із 1992 року й до сьогодні проведено П’ять Всесвітніх Бойківських Фестин та два Світові Конгреси Бойків, що збагатило палітру загальноукраїнської культури. Процес відродження ми не маємо права зупиняти, бо саме через такі заходи проходить розбудова і зміцнення Української держави.

Старосамбірська районна рада впевнена в тому, що у такій складній ситуації, завдяки таким заходам, Україна переможе.

Переглядів: 374