ГОЛОВНІ ПОДІЇ РАЙОНУ
Старосамбірські податківці під час семінару-тренінгу ознайомили «неприбутківців» з законодавчими нововведеннями
Дата новини: 2016-08-25

скачанные файлыРозпочинаючи семінар-тренінг працівники Старосамбірського відділення  Самбірської ОДПІ повідомили, що постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 р. №440 затверджено новий Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, їх включення до Реєстру та виключення з нього. За словами керівника інспекції, цим документом  також передбачено проведення інвентаризації неприбуткових установ та організацій,  а також  визначено алгоритм дій контролюючих органів та неприбуткових організацій при включенні чи виключенні неприбуткової організації із такого Реєстру.

Завідувач сектору податків та зборів з юридичних осіб  Старосамбірського відділення Самбірської ОДПІ Сидір  Андрій детально розповів слухачам семінару про порядок включення до Реєстру неприбуткових підприємств, установ та організацій та ознайомила їх з вимогами до установчих документів.

Зокрема, він зазначив, що податковою інспекцією упродовж двох місяців будуть надіслані запити платникам, які сьогодні перебувають в Реєстрі неприбуткових установ та організацій, щодо відповідності статті 133 Податкового кодексу України. За її словами, у місячний строк з дня отримання відповіді на запит та завірених копій документів контролюючий орган, у випадку відповідності установчих документів вимогам, встановленим пунктом 133.4 статті 133 Кодексу, включає таку організацію до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій. При невідповідності установчих документів таким організаціям надсилається відповідне повідомлення.

Таким чином, неприбуткові установи та організації зобов’язані привести до 1 січня 2017 р. свої установчі документи у відповідність з вимогами статті 133 Кодексу та у цей самий термін подати копії таких документів контролюючому органу.

Андрій Сидір  також наголосив, що неприбуткові підприємства, установи та організації, які не приведуть свої установчі документи у відповідність до норм Податкового Кодексу, після 1 січня 2017 року будуть виключені контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Семінар-тренінг відбувся у формі відкритого діалогу. Присутні мали змогу задати питання, які виникли з приводу почутого та отримати особисту консультацію та пораду.

26/08/2016

 

Начальник

Самбірської ОДПІ                                                                          І.В. Малецький

Переглядів: 308