ГОЛОВНІ ПОДІЇ РАЙОНУ
Старий Самбір вшановує Героїв Небесної Сотні
Дата новини: 2018-02-21

Вчора, 20 лютого, відбулися поминальні заходи зі вшанування загиблих учасників Революції Гідності та Героя Небесної Сотні Богдана Сольчаника. Уже четвертий рік поспіль у пам’яті старосамбірчан виринають страшні події 2014 року, які назавжди змінили хід української історії.

Перед могилою Героя України та Героя Небесної Сотні Богдана Сольчаника схилили голови родина,  багаточисельна Старосамбірська громада, шкільництво Старого Самбора, представники міської і районної влади, працівники установ, підприємств та організацій району.

Спільну панахиду на могилі новітнього Героя України відслужили ректор Українського Католицького Університету о. Богдан Прах , духівник УКУ о. Тарас Островський,  військовий капелан о. Іван Гальо та отці Старосамбірської громади УГКЦ  отець-декан о. Михайло Николин та о. Ігор Подан.

 У своїй промові ректор УКУ пригадав усім присутнім про не лише сумні хвилини тих буремних подій чотирирічної давності,  а також про світле і завжди усміхнене обличчя молодого Богдана: «Він завжди залишиться у нашій пам’яті, як борець за правду, справедливість, гідність громадянства, як той, хто любить свою Країну, свій народ. Який завжди був готовий пожертвувати собою до кінця. Саме тому, ми маємо приходити сюди, коли нам важко, щоби набиратися натхнення до щоденної праці та для нашого життя, проживаючи його відповідально».

Опісля велелюдна громада, під українськими знаменами та з лампадками в руках рушила молитовною ходою до пам’ятника на площі Небесної Сотні, де відбулась панахида та Реквієм на честь полеглих Героїв.

«Минуло 4 роки, а тужливе «Плине кача» й надалі щемить серце та застилає очі сльозами,- зауважила Тетяна Терлецька у своїй промові до присутніх, – Герої Небесної Сотні та Герої АТО – це надто непоправна втрата за право бути вільними…» Голова Старосамбірської районної ради наголосила, що саме нам потрібно показати, що страшні втрати на Майдані не були намарними,  ми повинні зреалізувати мрії, ідеї та прагнення полеглих Героїв.  Словами Блаженнішого Патріарха Любомира Гузара керманиця району дала відповідь на питання, яке все частіше звучить з уст українців  «… – Чи буде третій Майдан? – Третього  Майдану не потрібно, слід просто довершити другий» своєю працею на благо та процвітання нашої Держави України.

IMG_20180220_124023 IMG_20180220_123615 IMG_20180220_125154 IMG_20180220_130654 IMG_20180220_130719

Переглядів: 253