ГОЛОВНІ ПОДІЇ РАЙОНУ
“Створення УГВР починалось тут, в селі Недільна”- Наталія Осьмак
Дата новини: 2015-07-20

 «Створення УГВР починалось тут, в селі Недільна» – Наталія Осьмак, донька Президента УГВР Кирила Осьмака

      Вже  традиційно на Старосамбірщині впродовж останніх років   проводяться урочисті заходи в селі Недільна Старосамбірського району з нагоди створення Української Головної Визвольної Ради.

      Починаючи з 2006 року урочистості  присвячували 100 річчю від дня народження керівників УГВР Романа Шухевича та  Степана Бандери.

       Цьогоріч – 19 липня, заходи були присвячені 71-й річниці створення Української Головної Визвольної Ради, адже саме біля села Недільна 11-15 липня 1944 року, яке в часи підпілля мало псевдо «Київ», на горі Діл під охороною відділів УПА відбулися установчі збори Української Головної Визвольної Ради (УГВР) – органу політичного керівництва революційною боротьбою, який був проголошений «верховним органом українського народу в його революційно-визвольній боротьбі». УГВР ухвалила демократичні засади державно-політичного життя і соціально-економічну програму майбутнього устрою України. 

     У святкуванні взяли участь донька Президента УГВР Кирила Осьмака – Наталія Осьмак, голова Старосамбірської районної ради Орест Бонк, представник Самбіського братства ОУН УПА Микола Петрущак, голова районного осередку КУН Володимир Васюта, а також представники виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадсько-політичних організацій, депутати різних рівнів, активісти  громадськості та духовенство.

      Заходи розпочалися з молитви біля каплиці Св. Юрія Пантеону Слава УПА в селі с. Стрілки та продовжились урочистою академією в Народному домі в селі Недільна.  Велике захоплення присутніх викликало те, що Наталія Осьмак особисто провела екскурсію в музеї Української Головної Визвольної Ради, який і знаходиться в приміщенні Народного дому. Варто зазначити, що левова частка всіх експонатів надана була самою ж пані Наталією.

       Пізнавальною була і доповідь директора Топільницької ЗСШ Романа Багряка, який розказав про цікаві факти та імена наших герої, які брали безпосередню участь у підготовці створення УГВР.

       Старше покоління було надзвичайно вражене палкими і щирими виступами школярів Топільницької ЗСШ.

       Заходи   продовжились виступами представників громадсько-політичних організацій Володимира Васюти, Миколи Петрущака та спільною молитвою біля хреста-пам’ятника сотника “Бурлаки».

      А завершили урочисті заходи, дуже символічно піснею «Повіяв вітер степовий…»

Переглядів: 464

Коментарі новини: «“Створення УГВР починалось тут, в селі Недільна”- Наталія Осьмак»