ГОЛОВНІ ПОДІЇ РАЙОНУ
У Львові презентували зміни до Конституції в частині децентралізації влади
Дата новини: 2015-10-13

konstytucija_ukrajiny_misceve_samovriaduvannia12 жовтня, представники територіальних громад області мали можливість поспілкуватися з експертами та розробниками адміністративно-територіальної реформи України щодо змін до Конституції у частині децентралізації влади.

  “Систему адміністративно-територіального устрою складатимуть такі адміністративно-територіальні одиниці як громади, райони та регіони. Водночас громада буде первинною одиницею в адміністративно-територіальному поділі, – зазначив Юрій Ганущак, один із розробників реформи. –  Щодо визначення центру громади, то важливою умовою буде те, чи є населеному пункті дитсадок, школа, станція швидкої допомоги. А також чи спостерігається на цій території економічна активність, оскільки потрібно, щоб громада була фінансово стійка”. Доповідач також повідомив, що, відповідно до законопроекту, виконавчу владу в районах та областях здійснюватимуть префекти, які представлятимуть Президента та уряд. Ротація префектів відбуватиметься кожні 3 роки.

  Захід проводився  в приміщенні Львівської обласної ради програмою “Рада: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво”, яка впроваджується Фондом Східна Європа за підтримки Відділу демократії Агенства США з міжнародного розвитку в рамках співпраці із Верховною Радою України та Адміністрацією Президента України.

Переглядів: 357